komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 6 sierpnia 2020

Slawy, Jakuba

Izolacja społeczna spowodowana wirusem - jak sobie z nią radzić?

czwartek, 9.7.2020 11:47 , odsłony: 113
kategorie artykułu:

Okres pandemii daje się we znaki każdemu z nas. Maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji, w miarę możliwości praca z domu. Mimo iż zakaz wychodzenia na zewnątrz został już dawno zniesiony, w mediach nadal słyszymy zalecenia, aby ograniczyć kontakty z innymi ludźmi. Na początku wielu z nas cieszyło się z czasu wolnego, który będzie można spędzić w domowym zaciszu, ponieważ w tym zabieganym świecie od dawna nie było takiej możliwości. Jednak co robić, kiedy wszystkie zaległe książki zdążyliśmy przeczytać, dom posprzątaliśmy już pięć razy, a pieczenie chleba i bułek opanowaliśmy do perfekcji? Oto kilka sposobów, jak przeżyć okres izolacji społecznej i nie zwariować.

Rusz się z kanapy!

Jeżeli codzienny bieg na autobus był Twoją jedyną aktywnością fizyczną, istnieje ryzyko, że w czasie pandemii ograniczyłeś ruch do zera. Na dłuższą metę nie jest to dobry pomysł. Brak wysiłku fizycznego zwiększa ryzyko zapadania na różne choroby, negatywnie wpływa na nasze samopoczucie oraz oczywiście na wygląd. Podczas uprawiania sportu mózg wytwarza hormony: dopaminę oraz serotoninę, które odpowiedzialne są za motywację, energię i dobry humor. Co więcej, aktywność fizyczna redukuje poziom stresu, którego w czasie pandemii nam nie brakuje. Jeżeli nie jesteś fanem sportu, Twój trening nie musi być bardzo intensywny. Wystarczy 10-15 minut aktywnego ruchu, jednak ważne, aby był on regularny (przynajmniej 3 razy w tygodniu). Możesz robić to, na co masz ochotę: spacerować, biegać, pływać. Jeżeli chcesz poprawić swoją elastyczność i koordynację ruchową, spróbuj uprawiać jogę. Jak poprawnie wykonywać ćwiczenia bez problemu znajdziesz w internecie. Okres pandemii może być doskonałą okazją, aby zgubić kilka kilogramów. Aktywność ruchowa w połączeniu ze zbilansowaną dietą pozwolą Ci cieszyć się piękną sylwetką, a Ty będziesz budził się do życia ze zdwojoną energią. 

Naucz się czegoś nowego.

W codziennej rutynie zwykle brakuje nam czasu oraz chęci, aby doskonalić swoje umiejętności. Jednak ten trudny okres, w którym się znaleźliśmy, umożliwia nam zagospodarowanie wolnego czasu w efektywny sposób. Jedną z możliwości jest nauka nowego języka, albo ulepszanie tego, którym już się posługujemy. Posłużyć temu mogą podręczniki, które bez problemu dostaniemy w sklepach internetowych. Istnieje również wiele aplikacji mobilnych, które dostarczają nam codziennej porcji nowej wiedzy. Co więcej, można w nich ustawić opcję przypomnienia, aby regularnie powtarzać nowo poznane słówka. Innym sposobem jest słuchanie audiobooków w wybranym języku. Jest to doskonały sposób dla osób, które są tzw. słuchowcami. Dla wzrokowców zaś zaleca się oglądanie filmów i seriali z napisami w języku, którego chcemy się nauczyć. Na początku z pewnością niewiele będziesz rozumieć, ale nie martw się, z czasem zaczniesz kojarzyć co raz więcej zwrotów. Słówka, czy też sformułowania, które są dla Ciebie nowe, warto zapisywać i na bieżąco tłumaczyć- pozwoli to na powtarzanie materiału i ugruntowanie wiedzy.

Kino w domu.

W czasie pandemii warto nadrobić filmy i seriale, na które wcześniej nie mieliśmy czasu. Jest to znakomity sposób na spędzenie wspólnego wieczoru z rodziną, randkę z mężem czy też spotkanie z przyjaciółmi. Aby nie denerwować się bez końca ładującym filmem, warto najpierw wybrać dobrego dostawcę sieci. Do jednych z najlepszych należy internet UPC, a jego efektywność bez problemu sprawdzisz dzięki testowi prędkości internetu Speed test. W czasie pandemii dobra jakość połączenia jest istotna, ponieważ internet stanowi główne źródło rozrywki. Nie ma nic bardziej irytującego niż uporczywe przerywanie oglądanego materiału czy też oglądanie go w niskiej jakości. UPC w ramach swojego pakietu udostępnia platformę HBO GO, która stanowi nie lada gratkę dla wszystkich kinomaniaków. Oferuje użytkownikom aż 850 filmów i 260 seriali w jakości HD. Połączenie UPC ma charakter światłowodowy, dlatego dzięki niemu będziesz mógł oglądać wybrane filmy i seriale bez przeszkód.

 
dzisiaj, 2 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
środa, 5.8.2020 13:26
środa, 5.8.2020 11:45
poniedziałek, 3.8.2020 14:37
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele