komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 6 sierpnia 2020

Slawy, Jakuba

Jak jeść pizzę? Poradnik Savoir-vivre’u

wtorek, 7.7.2020 12:01 , odsłony: 148
kategorie artykułu:

Pizza to aromatyczny przysmak uwielbiany przez wszystkich. Doskonale sprawdza się jako przekąska – niezależnie od towarzystwa i okazji. I choć jest to jedno z najpopularniejszych dań na świecie, to wielu smakoszy wciąż staje przed dylematem – jak ją jeść: przy użyciu rąk czy sztućców? Która z metod jest prawidłowa i w jakiej sytuacji się na nie zdecydować? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Pizza – powszechna w każdej restauracji

W dzisiejszych czasach pizza ma status wręcz kultowy. Stała się uniwersalnym daniem serwowanym w wielu różnych zakątkach świata, niezależnie od okoliczności. Świetnie sprawdza się podczas imprezy, rodzinnego obiadu, lunchu i wielu innych. Pizzę serwują klasyczne lokale, np. pizzeria Dominium we Wrocławiu (https://www.pizzadominium.pl/lokale/wroclaw), a także ekskluzywne i stylowe restauracje. Okazuje się jednak, że jedzenie tej samej potrawy w dwóch tak różnych miejscach może wywoływać zamieszanie.

Jak jeść pizzę? 

Jedzenie pizzy to wbrew pozorom dość trudna sztuka, podczas której bardzo łatwo się ubrudzić. Kawałek ciasta z warstwą sosu pomidorowego i sera może sprawiać problem. Z drugiej strony jedzenie przy pomocy sztućców bywa niepraktyczne. Gdy jemy w pośpiechu zdecydowanie łatwiej wziąć do ręki większy kawałek niż próbować nabić go na widelec. Czasem dochodzi jednak do sytuacji, gdy musimy zrezygnować z pomagania sobie rękami i jeść pizzę zgodnie z zasadami savoir-vivre’u.  

Jak to robią włosi?  

Jak na temat jedzenia pizzy patrzą włosi? Jaki jest według nich tradycyjny sposób jedzenia pizzy? Według włoskiego zbioru zasad dobrego wychowania nie ma błędnej metody spożywania pizzy. Mieszkańcy Italii miłują się jednak w prostocie i praktycznego punktu widzenia jedzenie rękami będzie po prostu najwygodniejsze. Oczywiście ostateczną decyzję należy podjąć samodzielnie, powinna ona zależeć przede wszystkim od konkretnej sytuacji, towarzystwa oraz możliwości, jakie oferuje dana restauracja.

Proste danie – prosta metoda

Magia pizzy tkwi w jej prostocie. To szybkie danie, po które często sięgamy, będąc np. w pośpiechu. W przypadku prostych dań proste rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Nie bez przyczyny wielu Włochów twierdzi, że najwięcej przyjemności z jedzenia pizzy daje właśnie jedzenie przy użyciu rąk. Jak jest naprawdę? Warto wpaść do wrocławskiej pizzerii Dominium i przekonać się o tym na własnej skórze. 

 

 
dzisiaj, 2 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
środa, 5.8.2020 13:26
środa, 5.8.2020 11:45
poniedziałek, 3.8.2020 14:37
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki