komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Kai, Leonii

Jak przygotować się do łowienia ryb?

poniedziałek, 4.2.2019 09:59 , odsłony: 993
kategorie artykułu:

Rozpoczęcie łowienia ryb wydaje się bardzo proste. Z jednej strony jest to prawda, ale z drugiej należy wiedzieć, że samo wędkowanie wymaga żmudnego przygotowania. Odpowiednie kroki, które wykonasz, zanim pierwszy raz pojedziesz, sprawią, że niepożądane problemy ominą Cię podczas łowienia. Zadbaj o odpowiednie przygotowanie i ciesz się bezproblemowym spędzeniem czasu. Sprawdź, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem łowienia.

  • Poznaj przepisy, które regulują proces łowienia w Polsce. Podstawowe informacje sprawią, że unikniesz niepożądanych informacji.
  • Wybierz odpowiedni sprzęt, który będzie Ci służyć. Jeżeli jesteś pewien, że chcesz łowić, to warto zainwestować w lepsze wyposażenie

Przepisy regulujące połów ryb w Polsce.

Przed rozpoczęciem połowy warto dobrze zapoznać się z przepisami, które regulują połów ryb w Polsce. Pomocą może służyć fachowa literatura czy starsi koledzy. Należy jednak pamiętać, że w Polsce są dwa rodzaje zbiorników. Jednym z nich jest zbiornik prywatny, który nie wymaga posiadania pozwolenia Polskiego Związku Wędkarskiego (PZW). Z drugiej strony mamy zbiorniki wodne, które są zrzeszone w PZW. Wymagają one pozwolenia na połów oraz ważnej karty wędkarskiej. Sama karta może być wydana osobie, która skończyła 14 rok życia oraz zdała państwowy egzamin. Warto jednak pamiętać, że dzieci poniżej 16 roku życia powinny łowić pod nadzorem osób dorosłych.

Wybór pierwszego sprzętu.

Przy kupnie swojej pierwszej wędki należy wiedzieć, że nie powinno się oszczędzać na jakości. Dobre i sprawdzone firmy sprawią, że łowienie ryb będzie bezproblemowe. Pierwszy wybór powinien paść na uniwersalny kij, który da możliwość łowienia na wielu łowiskach. Wędka, która umożliwia łowienie z gruntu, spławiku czy spinu, może kosztować tylko 50 złotych. Warto jednak doinwestować w lepszy sprzęt, aby służył Ci długi okres. Same wędziska można podzielić na wiele rodzajów. Dla początkujących wędkarzy, polecane są wędki dwuczęściowe. Warto jednak pamiętać, że pierwsza wędka nie powinna być zbyt długa. Zalecaną długością jest 2.7 metra. Przyzwoity kołowrotek to koszt około 150 złotych wzwyż. Warto o tym pamiętać, bo może to być najczęściej zaniedbywany element sprzętu. Przy wyborze odpowiedniego kołowrotka należy pamiętać o przeznaczeniu. Inny kołowrotek będzie wybrany do połowu morskiego a inny do łowienia na rzece. W ewentualnym wyborze pomoże Ci profesjonalista w sklepie wędkarskim. Profesjonalny sprzęt znajdziesz na sklepie wędkarz.pro. Niezależnie czy szukasz sprzętu Ryobi (https://wedkarz.pro/ryobi), Salmo (https://wedkarz.pro/salmo), czy Savage Gear (https://wedkarz.pro/savage-gear), to jest to pierwsze miejsce, które należy odwiedzić.

 

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork