komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 6 sierpnia 2020

Slawy, Jakuba

Jak ustawić meble w salonie?

czwartek, 2.7.2020 15:51 , odsłony: 160
kategorie artykułu:

Salon to miejsce, w którym bardzo często spotykają się dwie, a nawet trzy strefy. W zależności od wielkości pomieszczenia może to być część wypoczynkowa z kuchnią albo z dodatkową jadalnią. Zaaranżowanie takiego wnętrza nie należy do najłatwiejszych zadań, tak jak z pokojami, które są mniejszych rozmiarów. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku zawsze dochodzi się do wniosku, że jest za mało miejsca na meble. Mało tego - bardzo często konkurują one z wyposażeniem.

Przykład? Sofa, telewizor i widok za oknem - wszystko chce znaleźć swoje miejsce tuż przed kanapą. Jak więc ustawić meble, aby aranżacja wnętrza nie była tandetna w tym artykule doradzą Ci specjaliści z https://domar.pl/

Ustawienie mebli w salonie

Dobre ustawienie mebli w salonie nie jest najłatwiejszym zadaniem. W którym miejscu postawić konkretne rzeczy, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń salonu? W pomieszczeniu, które odznacza się dużą ilością wolnego miejsca, błędem jest stawianie kompletu wypoczynkowego w samym środku salonu. Należy mieć świadomość, że meble ustawione centralnie wymagają dodatkowej wolnej przestrzeni wokół siebie, dlatego też, jeśli nie można jej zapewnić, warto skorzystać z innego rozwiązania.

(Meble do salonu - https://domar.pl/kategorie/salon/)

Odpowiednie wyposażenie salonu

Odpowiednie wyposażenie salonu wymaga pomysłowości. Owszem, można kupić rozłożyste fotele i sofy, niskie oparcia, albo zamiast kompletu foteli i kanap kupić kilka puf. Nie można jednak popadać ze skrajności w skrajność, meble muszą być odpowiednio dopasowane rozmiarem do wielkości pomieszczenia. Dzięki uporządkowanemu układowi zyskuje się elegancki i reprezentacyjny salon.

W ten sposób narzuca się także styl wykończenia wnętrza i miejsce ustawienia mebli, takich jak regały, czy lampy stojące. Komplet wypoczynkowy w takim układzie jest dominujący, a dodatkowo można to podkreślić, dodając odpowiednie dodatki do niego. Natomiast ściany, które w całości są uwolnione, zachęcają do ich aranżacji w każdym calu. W tym przypadku może tam stanąć regał z książkami, komoda czy duża szafa. Wybór należy do domowników.

Ustawienie kanapy w salonie, jak i foteli, może być wyznaczone przy samej ścianie. W ten sposób uwolniony zostaje środek salonu, dzięki czemu ułatwiona jest komunikacja do telewizora, kominka, czy też pojawia się miejsce na stolik kawowy. Takie ustawienie rzutuje również na wyznaczenie stref, gdzie z jednej strony jest komplet wypoczynkowy, a z drugiej wyposażenie i elektronika.

Urządzanie salonu, gdy jest mało miejsca

W mniejszych salonach takie ustawienie mebli jest bardzo korzystne z tego względu, że dodaje nieco wolnej przestrzeni. W pomieszczeniach mniejszych rozmiarów bardzo często swoje zastosowanie znajdują narożniki, które z roku na rok cieszą się większą popularnością. Meble te niejako narzucają narożny styl aranżacji, co skutkuje rozstawieniem wszystkiego po kątach. W tym przypadku konsekwencją jest przestrzeń niezagospodarowana na środku salonu. Owszem, można dodać standardowo stolik kawowy, jednak nie zawsze będzie on wygodnym rozwiązaniem.

Urządzenie pokoju w meble z narożnikiem i stworzenie spójnej aranżacji z jego wykorzystaniem jest zadaniem niezwykle trudnym. Wymaga ono wiedzy, umiejętności, a niekiedy nawet odrobiny szczęścia. Dodatkowo trzeba celować w rozwiązania niekonwencjonalne, które jeszcze będą pasować do pomieszczenia. Wypełnienie wolnej przestrzeni nie jest takie proste, jakby się wydawało, a stawienie byle czego spowoduje zagracenie małego salonu.

 

 
dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
środa, 5.8.2020 13:26
środa, 5.8.2020 11:45
poniedziałek, 3.8.2020 14:37
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki