Jak w 5 krokach zwiększyć wydajność dzięki automatyzacji?

czwartek, 12.3.2020 16:02 1764

Przez wiele lat firmy część swojej produkcji przenosiły poza granice kraju. W większości miało to na celu skorzystanie z tak taniej siły roboczej, że zrównoważyło to ​​wyzwania logistyczne, koszty transportu i problemy z jakością. Na szczęście trend ten zaczyna się zmieniać, a czynności takie jak frezowanie CNC wreszcie wykonywane jest przez lokalnych przedsiębiorców. Dlaczego teraz się to opłaca?

Zysk dla firm i gospodarki

Produkcja skomplikowanych komponentów może być z powodzeniem przeprowadzona w kraju i to przez licznych usługodawców. Automatyzacja jest tu jednym z wielu powodów. To klucz do walki z niskimi wskaźnikami siły roboczej za granicą i do utrzymania konkurencyjności produkcji w nowym globalnym otoczeniu biznesowym. Mądre inwestycje w automatyzację mogą całkowicie wyeliminować powtarzalne zadania, do których nie potrzeba posiadać żadnych kwalifikacji.

Frezowanie CNC i inne działania oparte na automatyzacji są też o wiele bezpieczniejsze dla personelu – pracownicy nie muszą wchodzić w bezpośredni kontakt z maszynami i obrabianymi materiałami. Firma, która używa zaawansowanego technologicznie sprzętu, może czerpać większe zyski, ponieważ podczas frezowania CNC efektywniej wykorzystywane są zasoby.

Oto pięć obszarów, które należy wziąć pod uwagę przy automatyzacji. Zwiększają one wydajność, zmniejszają liczbę błędów i marnotrawstwo.

Frezowanie cnc Sabner

Prawidłowe szacowanie

Nowoczesna firma opiera się na dokładnych danych do składania zamówień i prognozowania produkcji. Bez tego możliwa jest rozbieżność między placówkami lub działami. Jedna centralna platforma ERP może działać w celu zapewnienia dokładnych liczb, kiedy tylko są potrzebne. Jest to niezwykle ważne, jeśli frezowanie CNC odbywa się w innym miejscu, niż np. składowanie materiałów.

Zrezygnowanie z inwentaryzacji ręcznej

Inwentaryzacja jest pracochłonna i często zawodna. Skanowanie towarów i materiałów do i z magazynu automatycznie aktualizuje system ERP, zapewniając, że poziomy zapasów są dokładne i godne zaufania.

Automatyczna aktualizacja bazy klientów

Ręczne tworzenie bazy danych klientów może generować liczne błędy i często jest niezwykle uciążliwe. Korzystając z ERP i automatyzacji biznesowej, spersonalizowane wiadomości e-mail są wysyłane jako część procesu. Dzięki temu możliwe jest też szybkie przesyłanie specyfikacji odnośnie frezowania CNC bez potrzeby ciągłego kontaktowania się czy przesyłania całych raportów.

Właściwie zamawianie zapasów

Bez automatyzacji surowce i komponenty są zamawiane często po ręcznej kontroli zapasów. ERP może pomóc w usprawnieniu procesu zamawiania, usuwając domysły i niepewność. Łącząc systemy, można zapomnieć o ciągłym sprawdzaniu stanu magazynowego, ponieważ np. po skończonym frezowaniu CNC program sam określi, ile zużył materiału i ile potrzebuje, by wykonać kolejny projekt. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie https://sabner.com/pl/.

Szybkie tworzenie dokumentacji towarów

Korzystając z automatyzacji biznesowej, niezbędne certyfikaty są generowane i drukowane automatycznie w miarę postępu produkcji. Nie trzeba więc czekać na członka personelu, który w razie potrzeby podpisze dokumenty. Jest to znacznie szybszy i bardziej wydajny proces.