Jaka żyłka do podkaszarki elektrycznej Kärcher?

wtorek, 8.3.2022 11:31 1680

Żyłka kosząca to kluczowy element całego systemu tnącego podkaszarki. To też część, która najszybciej ulega zużyciu wskutek intensywnej eksploatacji. Aby cięcie było łatwe i precyzyjne, żyłkę trzeba regularnie wymieniać. Jakie narzędzia tnące przeznaczone są do podkaszarki akumulatorowej Kärcher? Kiedy wybrać żyłkę koszącą, a kiedy ostrza? Jak wymienić element tnący? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz poniżej.

Kiedy trzeba wymienić żyłkę w podkaszarce?

Podkaszarka akumulatorowa Kärcher to praktyczne urządzenie, które przydaje się w każdym ogrodzie. Stanowi bowiem doskonałe uzupełnienie kosiarki, a w przypadku małych trawników może ją nawet zastąpić. Dzięki podkaszarce przytniemy trawę w trudno dostępnych miejscach i ciasnych zakamarkach - przy ścianach, ogrodzeniu, krawędziach, wokół drzew czy pomiędzy rabatami. Perfekcyjnie wyrównamy także obrzeże trawnika dla idealnego wyglądu. Podkaszarka sprawdzi się nawet do cięcia wysokich traw i gęstych zarośli. Z powodzeniem radzi sobie na nierównych, stromych czy kamienistych nawierzchniach.

Poradnik: Sprawdź, co wybrać - kosę spalinową czy akumulatorową podkaszarkę elektryczną

Szeroki zakres zastosowania podkaszarki i intensywne jej użytkowanie sprawiają, że żyłka tnąca się zużywa i wymaga wymiany. Po nową należy sięgnąć, gdy urządzenie gorzej sobie radzi ze ścinaniem. Oznaką są także nierówne i poszarpane końcówki trawy. Zużyta żyłka nadmiernie hałasuje. Ponadto wskutek strzępienia i zrywania staje się krótsza, co powoduje niezadowalające rezultaty koszenia.

Żyłka czy ostrza do podkaszarki Kärcher – co wybrać?

Podkaszarki akumulatorowe Kärcher mogą być wyposażone w 2 rodzaje narzędzi tnących - szpulę ze skręcaną żyłką lub ostrze do przycinania. Wybór zależy od planowanego zastosowania. Dobrze dobrane narzędzie tnące zapewnia znakomite rezultaty cięcia oraz wpływa na wydajność i komfort pracy.

Skręcana żyłka do podkaszarki Kärcher doskonale nadaje się do koszenia trawników i dbania o detale w ogrodzie. Unikalna konstrukcja, specjalny splot i owalny przekrój gwarantują precyzyjne, ciche i niezawodne cięcie. Dodatkowo żyłka jest nieustannie regulowana poprzez automatyczne podawanie. Specjalne ostrze skraca ją w trakcie koszenia do wymaganej długości. Dzięki temu zawsze ma odpowiednią wielkość, co gwarantuje precyzyjne rezultaty koszenia. Poprawia także komfort obsługi.

Natomiast do bardziej wymagających zastosowań przeznaczone jest ostrze do podkaszarki Kärcher, które w porównaniu do żyłki jest bardziej odporne na strzępienie i ścieranie. Doskonale radzi sobie ze ścinaniem wysokiej, gęstej trawy, zarośli, chwastów z grubymi łodygami. Dzięki podkaszarce wyposażonej w noże z łatwością uporządkujemy zaniedbany trawnik lub wykosimy przydomową łąkę. Podwójne ostrze wykonane z solidnego tworzywa sztucznego to idealne rozwiązanie do ujarzmienia niekontrolowanej roślinności.

Poradnik: Przejdź do praktycznej wyszukiwarki i znajdź odpowiednie akcesoria do Twoich urządzeń Kärcher

Zalety wymiennych szpuli z żyłką do podkaszarki Kärcher

Marka Kärcher dla maksymalnej wygody użytkowania podkaszarki oferuje gotowe, wymienne szpule z żyłką koszącą. Nie musimy zatem nawijać jej samodzielnie, co zajmuje sporo czasu i wymaga wprawy. Gotowy do użycia zwój z żyłką to doskonałe rozwiązanie dla początkujących użytkowników, ale także wszystkich, którzy cenią sobie wygodę i łatwość obsługi podkaszarki.

Wymienne szpule z żyłką nie wymagają rozbierania elementu tnącego, co jest mniej kłopotliwe. Ogranicza to także przestoje i pozwala na ciągłą pracę.

Jak wymienić żyłkę w podkaszarce Kärcher?

Wymiana żyłki tnącej w podkaszarce Kärcher jest niezwykle łatwa. Nie wymaga używania żadnych narzędzi. Z tym zadaniem poradzi sobie nawet niedoświadczony użytkownik. Do wymiany zwoju wystarczy kilka prostych ruchów.

Aby wymienić żyłkę w podkaszarce Kärcher należy przede wszystkim upewnić się, że urządzenie jest wyłączone. Dopiero wówczas możemy przystąpić do pracy. Należy nacisnąć element odblokowujący osłonę szpuli i ją zdjąć. Następnie wyjmujemy zużyty zwój i go utylizujemy. Montując nową szpulę, musimy przeciągnąć końcówkę żyłki przez zaczepy. Kolejny krok to umieszczenie zwoju w mocowaniu. Na koniec zakładamy osłonę szpuli, zwracając uwagę na to, aby usłyszeć dźwięk blokowania. Potem wystarczy ustawić długość żyłki. Podkaszarka jest ponownie gotowa do pracy.

Lekkie i poręczne podkaszarki akumulatorowe Kärcher ułatwiają pielęgnację ogrodu. Marka zadbała także o komfort użytkowania. Żyłkę lub ostrza wymienimy szybko i łatwo straty czasu i długich postojów w pracy.