Jaki wypadek możemy nazwać nieprzewidzianym? Czy można się ubezpieczyć od następstw takiego wypadku?

czwartek, 6.5.2021 22:15 783

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. W skrócie NNW. W jakich sytuacjach przyda się taka polisa? Czy warto ją mieć? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Zacznijmy od definicji nieszczęśliwego wypadku. Bo czy każde zdarzenie, które nam się przytrafia możemy określić tym mianem?

Ubezpieczenie NNW, czyli jak przewidywać nieprzewidziane?

Nieszczęśliwy wypadek to zdarzenie, którego przyczyny są niezależne od nas samych, czyli losowe. NNW, jak sama nazwa wskazuje, to ubezpieczenie od następstw takich zdarzeń. Co może nimi być? Na przykład uszkodzenia ciała czy inne problemy ze zdrowiem, choroba. By powrócić do zdrowia po takim nieszczęśliwym zdarzeniu potrzebujemy zazwyczaj czasu, cierpliwości, ale również środków finansowych. Dlatego warto mieć NNW – Indywidualne w przypadku dorosłych i NNW dla dziecka w przypadku noworodków, dzieci i nastolatków. To całodobowa ochrona w życiu prywatnym i zawodowym (szkolnym), na całym świecie. Bez względu na to, gdzie aktualnie przebywamy.

W jakich sytuacjach pomocne będzie NNW Indywidualne?

NNW Indywidualne w podstawowym zakresie to świadczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu po nieszczęśliwym wypadku oraz poważnego urazu po nieszczęśliwym wypadku. Wysokość tych świadczeń można sprawdzić w tabelach: trwałego procentowego uszczerbku na zdrowiu i poważnych urazów, która zawarta jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). To z nich wyczytamy jaki procent sumy ubezpieczenia stanowi konkretny uszczerbek czy uraz. Warto z tymi dokumentami zapoznać się przed zawarciem polisy.

Jak wybrać odpowiedni zakres ochrony ubezpieczenia NNW?

Polisę NNW można również rozszerzyć o wiele dodatkowych opcji. Przykładem może być OC w życiu prywatnym, które stanowi zabezpieczenie finansowe w przypadku wyrządzenia szkody innej osobie. Takie OC działa także wówczas, gdy nasz pies czy kot spowoduje szkodę sąsiadowi, np. uszkodzi ogrodzenie czy drzwi mieszkania. OC obejmuje zdarzenia związane z naszym życiem prywatnym, które nie są związane z czynnościami wykonywanymi w ramach pracy. Szkodą może być uszkodzenie ciała drugiej osoby, albo należącego do niej mienia. Warto sprawdzić wszystkie możliwości rozszerzenia ochrony, jakie mamy w ramach polisy NNW poza podstawowym świadczeniem z tytułu trwałego uszczerbku i poważnego urazu.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w ofercie Compensy daje wiele możliwości takiego rozszerzenia. Wśród nich są takie świadczenia po nieszczęśliwym wypadku jak m.in.:

  • zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, operacji plastycznych
  • świadczenie w przypadku poważnego zachorowania (np. paraliż, stwardnienie rozsiane, guz mózgu, udar, zawał serca, nowotwór złośliwy)
  • dostosowanie mieszkania w przypadku niepełnosprawności po wypadku (zwrot kosztów remontu)
  • zasiłek dzienny przy niezdolności do pracy  lub nauki (krótkotrwałej, 100 dni)
  • pomoc w sytuacji, gdy wypadek wymusi zmianę kwalifikacji zawodowych (np. zwrot kosztów szkoleń).

Dowiedz się, jakie jeszcze możliwości ochrony ubezpieczeniowej daje NNW: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/nnw-indywidualne/

NNW dla przedsiębiorców

Ubezpieczenie NNW to również świetne rozwiązanie dla właścicieli małych firm czy osób, które pracują na umowie B2B. W obliczu takiej sytuacji zawodowej ogromna ilość spraw jest na Twojej głowie. Samozatrudnienie, prowadzenie nawet małego biznesu to duża satysfakcja i odpowiedzialność. Podejmowanie decyzji biznesowych i obowiązki księgowe, jak np. samodzielne rozliczenie kosztów swojej pracy. To również konieczność wyboru odpowiedniego ubezpieczenia. Polisy, która zabezpieczy finansowa nas i rodzinę przed skutkami nieszczęśliwego wypadku. W jednej chwili może się przecież wszystko zmienić, a tak wiele zależy od naszych rąk, dobrego zdrowia. Również wtedy, gdy wykonujemy wolny zawód: fryzjer, kosmetyczka, artysta np. w branży filmowej jako aktor czy aktorka.

Więcej informacji na temat możliwości ubezpieczenia dla właścicieli małych firm, samo zatrudnionych i wykonujących wolne zawody przeczytasz w artykule: https://www.compensa.pl/blog/166/co-obejmuje-ubezpieczenie-nnw-indywidualne-pytania-i-odpowiedzi