Jechał w obszarze zabudowanym 137 km/h, został zatrzymany

piątek, 5.6.2020 11:55 1410 1

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki wchodzący w skład grupy SPEED, zatrzymali pirata drogowego, jadącego jedną z ulic stolicy Dolnego Śląska z prędkością o 67 km/h większą niż dozwolona w tym miejscu. Kierowca wielokrotnie zmieniał pas ruchu, nie sygnalizując w ogóle planowanego manewru. Policjanci ukarali mężczyznę mandatami w wysokości 1000 złotych, a także zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące. Należy przypomnieć, że w miejscu, w którym policjanci dokonali pomiaru prędkości 41-letniego kierującego, 7 maja br., w wypadku drogowym niestety zginął młody człowiek.

Do wykroczeń dotyczących zbyt szybkiej jazdy dochodzi zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Wrocławscy funkcjonariusze z drogówki każdego dnia podczas pełnionej służby reagują na wszelkie przejawy agresywnej jazdy, stosując prawem przewidziane środki.
Często kierujący nie zdają sobie sprawy, że od momentu zauważenia jakiejkolwiek przeszkody na drodze, do chwili rozpoczęcia hamowania, mija czas, w którym samochód pokonuje kolejne dziesiątki metrów, a będzie ich więcej, im szybciej będziemy jechać. Należy również pamiętać o drodze hamowania, która z każdym kilometrem więcej na liczniku znacznie się wydłuża.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, wchodzący w skład grupy SPEED, przeciwdziałają na co dzień niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze. Patrolując popołudniową porą ulice Wrocławia, zostali wyprzedzeni przez kierującego osobowym citroenem, który już na pierwszy rzut oka, poruszał się z prędkością dużo wyższą niż dopuszczalna w tym miejscu.
Mundurowi dokonali pomiaru prędkości 41-letniego kierującego i na ekranie wyświetliła się prędkość 137 km/h, potwierdzając przekroczenie prędkości aż o 67 km/h. Dodatkowo mężczyzna „zapominał” wielokrotnie sygnalizować manewr zmiany pasa ruchu, a wykonane później sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, nie wykazało niesprawności oświetlenia zewnętrznego auta.
W związku z popełnionymi wykroczeniami i obowiązującymi przepisami policjanci nałożyli na kierującego mandaty w łącznej wysokości 1000 złotych oraz 12 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali też prawo jazdy na 3 miesiące.
Policjanci po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości, ponieważ jak wskazują statystki jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. 

źródło: Policja Dolnośląska

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Jak ANTY PiS piątek, 05.06.2020 23:18
BMW czyli BIERNY, MIERNY, ale WIERNY.

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz