komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Jest program 51. Festiwalu Jazz nad Odrą

piątek, 13.2.2015 10:10 , komentarze: 0 , odsłony: 1854
kategorie artykułu:

51. Jazz nad Odrą rozpocznie się 14 kwietnia 2015 roku i potrwa 7 dni.

W tym roku festiwal ma nowego dyrektora artystycznego, którym został związany od wielu lat z wrocławskim festiwalem Leszek Możdzer.

Jazz Nad Odrą już po raz pięćdziesiąty pierwszy zgromadzi we Wrocławiu miłośników muzyki improwizowanej. To już pięćdziesiąt lat. Cała światowa branża odpisuje na maile sekretariatu JnO dosłownie w ciągu paru godzin, po tym można poznać, że ten festiwal to marka o światowym zasięgu i wysokiej renomie. Muzycy na całym globie wiedzą, że ten festiwal jest dobry i warto tu przyjechać. Wie to też publiczność, która co roku zapełnia sale koncertowe Wrocławia, żeby posłuchać najwybitniejszych w świecie artystów. I to właśnie ci ludzie, liczeni raczej w setkach niż tysiącach, co roku wpadając w rezonans z najmocniejszymi umysłami epoki, które z estrad festiwalu Jazz Nad Odrą dają świadectwo poszukiwania piękna i opanowania ciała, wiedzą o co w tym wszystkim chodzi. Mam wrażenie, że nasza publiczność to indywidualiści, ludzie, którzy dźwięk traktują poważnie, spędzają hektogodziny z muzyką będącą pożywieniem dla duszy. Pojawienie się tylu wybitnych ludzi w jednym miejscu i czasie powoduje zmiany w wibracjach całego miasta. Dostrajamy się. Nie łykamy byle czego. Tutaj nie chodzi o ilość. Każdego roku artyści i słuchacze rozjeżdżają się do domów zmienieni, bogatsi. Muzyka stawia podstawowe pytania, daje świadectwo - zachęca Możdzer.

Program 51. festiwalu 

Podczas tegorocznego festiwalu gościć będziemy cały zestaw amerykańskich i europejskich gwiazd. Wśród naszych gości znajdą się zespoły DAVE'A LIEBMANA, LARSA DANIELSSONA, LEE KONITZ TRIO, formacje THE BAD PLUS, DAVID SANBORN ELECTRIC BAND, DAVE DOUGLAS HIGH RISK ElectricGroup, SEAMUS BLAKE QUARTET, TOMASZ PRUCHNICKI QUARTET, EWELINA SERAFIN QUARTET, ARTUR DUTKIEWICZ TRIO, MARIUS NESET QUINTET, NSI QUARTET.

W kwietniu we Wrocławiu zagrają także KUBA PŁUŻEK, ZOHAR FRESCO QUARTET, BIG BAND ALEKSANDRA MAZURA, AGA EUROPEAN JAZZ QUARTET, WOJCIECH MYRCZEK,FEEL FREE z PIOTREM WOJTASIKIEMi  Laureat Grand Prix 2014 NSI QUARTET. Projekty specjalne przygotowują LESZEK MOŻDŻER I WOJTEK KONIKIEWICZ ("Po co polskiemu jazzowi awangarda?", in memoriamRyszard Gwalbert Misiek).

Jednym z kilku wydarzeń towarzyszących 51. festiwalowi Jazz nad Odrą będzie wystawa fotograficzna z okazji50-lecia magazynu "Jazz Forum".

 

Wasze komentarze

sobota, 11.7.2020 14:55
środa, 8.7.2020 14:29
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
niedziela, 5.7.2020 08:20
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki