komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Kai, Leonii

Kierowca z zakazem, pasażer z narkotykami, a znajoma poszukiwana. Wyjątkowy pech przy kontroli drogowej

poniedziałek, 28.1.2019 16:46 , komentarze: 2 , odsłony: 4692
kategorie artykułu:

Policjanci z Wrocławia zatrzymali do kontroli kierowcę, który na ich widok próbował się oddalić oraz zamienić miejscami z pasażerem. Funkcjonariusze potwierdzili swoje podejrzenia, że mężczyzna nie stosuje się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Ponadto jego pasażer próbował pozbyć się narkotyków. 22-latek trafił do policyjnego aresztu. Jakby tego było mało, kobieta która przyszła na komisariat aby potwierdzić dane zatrzymanego pasażera była poszukiwana przez sąd. Miała odbyć karę 87 dni pozbawienia wolności. Cała trójka odpowie teraz przed sądem. Pasażerowi może grozić teraz kara 3, natomiast kierowcy nawet 5 lat więzienia.

Wrocławscy wywiadowcy podczas wieczornej służby zauważyli kierowcę, jadącego samochodem osobowym. Policjanci pamiętali mężczyznę z wcześniejszej interwencji. Mieli podejrzenie, że może kierować samochodem, nie stosując się do sądowego zakazu.

Kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i skręcił w najbliższe, ciemne podwórko, chcąc się jak najszybciej oddalić. Policjanci jednak szybko za nim pojechali i zauważyli, że zatrzymuje samochód oraz usiłuje zamienić się miejscami ze swoim pasażerem.

Jak się okazało, 21-letni kierowca miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Jego pasażer natomiast myśląc, że policjanci nie zauważą, otworzył drzwi pojazdu i wyrzucił foliowe zawiniątko, w którym były narkotyki.

22-letni pasażer trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów, dlatego na komisariat przyszła kobieta, żeby potwierdzić jego tożsamość.

W trakcie wykonywania czynności, okazało się, że 24-latka również ma konflikt z prawem. Kobieta była poszukiwana przez sąd, w celu odbycia kary 87 dni pozbawienia wolności. Ona również trafiła do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na odbycie odsiadki.

O dalszym losie całej trójki będzie decydować sąd. Pasażerowi może grozić teraz kara 3, natomiast kierowcy nawet 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

To jest dopiero hat-trick!
poniedziałek, 28.01.2019 21:14 autor: Babangida
Tytany inteligencji
poniedziałek, 28.01.2019 22:02 autor: Grażynka

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork