komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Kobieta chciała skoczyć z Mostu Osobowickiego. Uratował ją policyjny negocjator

środa, 27.3.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1914
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci otrzymali pilne zgłoszenie, dotyczące próby samobójczej na Moście Osobowickim. Funkcjonariusze zastali tam zdesperowaną kobietę, która niebezpiecznie przechylała się w kierunku wody. Gdy zaczęła wyrzucać osobiste przedmioty, oraz ściągać buty, oznaczało to, że za chwilę może spełnić swój zamiar. Policyjny negocjator energicznie chwycił kobietę za rękę i przyciągnął ją do siebie. Była już bezpieczna. Pokrzywdzona trafiła później do szpitala, gdzie udzielono jej dalszej pomocy.

      Fot. Google Maps, Doba.pl

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej we Wrocławiu otrzymali pilne zgłoszenie. Kobieta miała stać na Moście Osobowickim. Jak przekazali świadkowie, wyglądało to jakby chciała skoczyć. Funkcjonariusze używając sygnałów uprzywilejowania natychmiast pojechali na most, aby sprawdzić sytuację. Funkcjonariusze dotarli na miejsce zaledwie po 3 minutach.

Kobieta stała po zachodniej stronie mostu. Była już za barierkami. Policjanci podeszli do niej i spokojnie zaczęli rozmowę. Kobieta była cała roztrzęsiona, groziła że za chwilę skoczy. Odrzuciła prywatne przedmioty, wyglądała na zdesperowaną i wyraźnie przygotowywała się do spełnienia swojego zamiaru. Policjanci próbowali do niej podejść, uspokoić i podać rękę. Wtedy ponownie zagroziła, że skoczy. Sytuacja była poważna, kobieta nie żartowała.

W związku z tym, funkcjonariusze wezwali na miejsce policyjnego negocjatora, któremu udało się podejść do kobiety i zacząć z nią rozmowę. Cały czas wychylała się niebezpiecznie w kierunku wody. Widząc, że kobieta ściąga buty, jest zdesperowana i w każdej chwili może spełnić swój zamiar, negocjator chwycił ją za rękę i energicznym ruchem przyciągnął do siebie. Udało się odciągnąć ją od krawędzi mostu. Kobieta została przekazana Zespołowi Pogotowia Ratunkowego, a następnie przewieziona do szpitala na badania. Była nietrzeźwa, badanie wykazało że miała ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele