Koleje Dolnośląskie po raz drugi w ogniu pytań internautów

piątek, 23.2.2018 12:00 1219 0

Regionalny przewoźnik po raz kolejny postawił na nową formę komunikacji – tweetup – czyli spotkanie z użytkownikami portalu Twitter. Głównym tematem dyskusji był rozwój połączeń regionalnych w kontekście nowego rozkładu jazdy oraz kolej aglomeracyjna.

W drugim w historii spółki tweetupie udział wzięło około 40 osób, a wśród nich znaleźli się dziennikarze, przedstawiciele wrocławskich ruchów miejskich oraz miłośnicy kolei. Podczas ponad godzinnej dyskusji z pytaniami internautów mierzyli się Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich oraz Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego. Moderatorką dyskusji była Iwona Budych, prezes zarządu stowarzyszenia Polsko-Niemiecka Kolej Pasażerska.

Po pierwszym tweetupie, który okazał się sukcesem, obiecaliśmy, że na początku nowego roku zorganizujemy kolejne spotkanie tego typu. Bardzo cieszę się, że udało się to zrealizować. Frekwencja podczas dzisiejszego wydarzenia oraz liczba użytkowników aktywnych online pokazała, że taka forma komunikacji z odbiorcami to bardzo trafna formuła. Dziś znów mogę obiecać, że to nie był ostatni tweetup KD – komentuje Jerzy Michalak.

Wśród najczęściej podejmowanych wątków w dyskusji pojawiła się reaktywacja Dworca Świebodzkiego, rozwój Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej, a także reaktywacja nieczynnych obecnie połączeń kolejowych na terenie Dolnego Śląska. Paneliści zdradzili między innymi, że w najbliższym czasie podróżni w regionie mogą się spodziewać nowego połączenia Wrocław – Praga z tylko jedną przesiadką i czasem podróży poniżej 4 godzin.

Szczegóły dyskusji dostępne są na Twitterze Kolei Dolnośląskich (@KolejeD), a także pod hashtagiem #TweetupKD..

Tweetup to spotkanie użytkowników Twittera, czyli serwisu społecznościowego, który działa na zasadzie mikroblogów. Nazwa pochodzi od połączenia angielskich słów „meetup” oraz „tweet”. Tweety to wiadomości tekstowe mające maksymalnie 280 znaków, które są wyświetlane na profilu autora, a także pokazywane użytkownikom obserwującym dany profil. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)