komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Kolejne 2 osoby zatrzymane w sprawie „prania pieniędzy”

niedziela, 23.6.2019 11:00 , komentarze: 1 , odsłony: 1080
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej, działając na terenie kraju, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są m.in. o nielegalny obrót metalami kolorowymi oraz złomem stali, a także pranie pieniędzy pochodzących z uszczupleń podatkowych z tytułu podatku VAT. Funkcjonariusze zatrzymali wcześniej 7 mężczyzn, a teraz w ręce mundurowych wpadły kolejne dwie. Straty Skarbu Państwa powstałe w związku z tą przestępczą działalnością oszacowano na ponad 18 milionów złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, a sąd zastosował wobec nich 3 miesięczny areszt. Grozić im może kara nawet do 15 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, realizując szeroko zakrojone działania operacyjne, zatrzymali wcześniej na terenie Krakowa, pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W wyniku dalszej realizacji tej sprawy, do policyjnego aresztu trafili kolejni dwaj mężczyźni, a podczas działań w ostatnich dniach dwaj następni, których zatrzymano na terenie woj. Śląskiego.

Policjanci ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza działała od jakiegoś czasu na terenie całego kraju i poza jego granicami. Przestępcy zajmowali się obrotem kolorowymi metalami oraz złomem stali. Poświadczali też nieprawdę w dokumentach księgowych i podatkowych, a także zajmowali się ,,praniem pieniędzy’’ pochodzących z uszczupleń podatkowych, z tytułu podatku VAT. W związku z przestępstwami przeciwko mieniu, obrotowi gospodarczemu i dokumentom, a także skarbowymi, o które mężczyźni są podejrzani, straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 18 milionów złotych.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie, a zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił na zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Grozić im może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Nie pisać ile grozi tylko zamykać na tyle co grozi
niedziela, 23.06.2019 14:48 autor:
poniedziałek, 13.7.2020 09:24
poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki