komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 17 stycznia 2021

Antoniego, Rościsława

Kolejny raz policjant uratował życie desperata

piątek, 27.11.2020 10:03 , komentarze: 0 , odsłony: 177
kategorie artykułu:

Czasem wystarczy zwrócenie uwagi i zwykła rozmowa, aby nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Wrocławski policjant podczas zbierania grzybów zauważył samotnego mężczyznę, który stał sam w środku lasu. Podczas rozmowy z nim okazało się, że 58-latek wybrał się tam, aby popełnić samobójstwo. Funkcjonariusz odwiódł go od tego i wezwał na miejsce ratowników medycznych. Mężczyzna został przetransportowany do specjalistycznej placówki medycznej, gdzie została mu udzielona profesjonalna pomoc.

We właściwym miejscu o właściwym czasie był funkcjonariusz jednego z wrocławskich komisariatów, który w czasie wolnym wybrał się na spacer do lasu. Policjant chcąc wykorzystać sprzyjające warunki postanowił zebrać ostatnie w tym sezonie grzyby. Nie przypuszczał nawet, że tego dnia dane mu będzie uratować czyjeś życie.

Podczas pokonywania kolejnych metrów leśnej głuszy, w pewnej chwili zauważył mężczyznę, który stał samotnie kilkanaście metrów dalej i opierał się o drzewo. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny i postanowił z nim porozmawiać, aby upewnić się, że nie potrzebuje pomocy. Ta naturalna, ale też zawodowa reakcja policjanta, okazała się tym razem niezwykle ważna.

Właśnie w tej chwili 58-letni wrocławianin bardzo potrzebował zwykłej rozmowy z drugim człowiekiem. Mężczyzna wyznał policjantowi, że poszedł do lasu, ponieważ chciał popełnić samobójstwo. Mundurowy z Wrocławia odwiódł go od tej dramatycznej decyzji i zawiadomił o całej sytuacji dyspozytora numeru alarmowego.

Na miejsce przyjechali nie tylko policjanci z nieodległego komisariatu, ale również ratownicy medyczni, którzy przewieźli mężczyznę do specjalistycznej placówki celem konsultacji lekarskiej.

Takie sytuacje pokazują, że ludzie pracujący w Policji, nawet nie będą na służbie, są przede wszystkim nastawieni na niesienie pomocy innym. Czasem, jak pokazuje to powyższy przykład, wystarczy zwykła i spokojna rozmowa z drugim człowiekiem. Nie są to jednak sytuacje łatwe, co świadczy o tym, że we wrocławskiej Policji pracują profesjonaliści, którzy są specjalnie szkoleni i wiedzą, jaki sposób będzie najlepszy, aby druga osoba otrzymała odpowiednią pomoc w kryzysowej chwili.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

piątek, 15.1.2021 14:29
wtorek, 5.1.2021 16:14
piątek, 1.1.2021 01:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki