Mieszkaniec Siechnic jeździł po miejscowości mając blisko promil alkoholu

piątek, 12.7.2019 12:09 1035 1

Nieodpowiedzialnego 45-latka, zauważyli policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, patrolując jedną z ulic Siechnic. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli, ponieważ jego styl jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Miał bowiem wyraźne problemy z utrzymaniem się na swoim pasie ruchu. Zgodnie z przypuszczeniami policjantów, potwierdził się jego stan nietrzeźwości i był to prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawą mężczyzny zajmie się teraz sąd.

Codziennie Komenda Główna Policji aktualizuje mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Od początku wakacji na polskich drogach zginęło już ponad 100 osób! Część z nich, to ofiary zdarzeń spowodowanych przez kierujących pod wpływem alkoholu. Mimo wielokrotnych apeli służb, nadal niektórzy siadają za kierownicą będąc pod jego wpływem.

Tak właśnie było w przypadku 45-latka z Siechnic, który kilka dni temu kierował swoim Volkswagenem mając prawie promil alkoholu w organizmie.

Policjanci patrolowali jedną z głównych ulic gminy Siechnice, gdy zobaczyli samochód, którego kierujący stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna miał bowiem wyraźne problemy z utrzymaniem się na swoim pasie ruchu.

Policjanci już na początku kontroli drogowej, wyczuli od 45-latka woń alkoholu. Mężczyzna wyjaśnił, że wypił tylko trzy piwa.

Wyświetlacz policyjnego alkomatu, podał podczas badania, wynik prawie promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca Siechnic i doprowadzili do najbliższego komisariatu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu może teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

piątek, 12.07.2019 14:01
Zamykać i jeszcze raz zamykać

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz