komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Lidii, Augusta

Trzy seniorki pomogły złapać oszusta

poniedziałek, 5.8.2019 10:21 , komentarze: 1 , odsłony: 967
kategorie artykułu:

Oszust wypytywał przez telefon o zgromadzone oszczędności. Na szczęście w mieszkaniu były trzy rezolutne kobiety, które okazały się sprytniejsze od przestępcy. O zdarzeniu powiadomiły Policję i przygotowały dla oszusta specjalną przesyłkę. 

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o próbie oszustwa. Ktoś podszywał się pod policjanta CBŚP i mówił starszej kobiecie, że jej pieniądze są zagrożone. 

W mieszkaniu na wrocławskim śródmieściu zjawili się prawdziwi funkcjonariusze – wywiadowcy z wrocławskiej Komendy Miejskiej. Zastali w środku trzy kobiety w wieku 56, 64 i 93 lat. Kobiety były gotowe odegrać w złapaniu przestępców swoją małą rolę. Telefon zadzwonił ponownie. Oszust wypytywał o zgromadzone w mieszkaniu kosztowności, oraz o to, ile osób przebywa w mieszkaniu. Poprosił też o numer telefonu komórkowego, na który za chwilę zadzwoni prokurator. Oszustwo układało się typowo, z tą jednak różnicą, że prawdziwi policjanci słyszeli całą rozmowę. Komórka zadzwoniła niemal natychmiast. Fałszywy prokurator, polecił spakować wszystkie kosztowności z mieszkania w foliową reklamówkę i czekać na dalsze dyspozycje. Kobiety w mieszkaniu swoją rolę odegrały bezbłędnie. Przekazały oszustom, że mają w mieszkaniu gotówkę, złoto, a nawet euro. Wartość całego majątku szacowały na 200 tysięcy złotych. W rzeczywistości w reklamówce znajdowały się stare gazety oraz słoik.

Oszuści mieli odebrać pakunek, pozostawiony w umówionym miejscu, na parapecie okna. Gdy oszust zjawił się, aby odebrać „majątek” i chwycił za reklamówkę, okno otworzyło się i policjanci wyskoczyli wprost na niego. Został obezwładniony i zakuty w kajdanki.

Okazał się nim być 30-letni mieszkaniec Wrocławia. Trafił prosto na Komisariat Policji, gdzie przeprowadzono z nim dalsze czynności. Będzie teraz musiał odpowiedzieć za usiłowanie oszustwa. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Taka akcja jest super, brawo

poniedziałek, 05.08.2019 19:27:54 autor:

środa, 29.7.2020 13:18
poniedziałek, 27.7.2020 12:53
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki