komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 14 sierpnia 2020

Alfreda, Euzebiusza

Zamieszki podczas marszu we Wrocławiu. Policjanci zatrzymali 13 osób

wtorek, 12.11.2019 12:12 , komentarze: 5 , odsłony: 3045
kategorie artykułu:

Dolnośląscy policjanci dbali o bezpieczeństwo w trakcie obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym czasie na Dolnym Śląsku odbyło się wiele wydarzeń patriotycznych, imprez kulturalnych i sportowych. Jedynie podczas marszu we Wrocławiu doszło zakłócenia ładu i porządku publicznego. Szybko podjęte działania przez Policję doprowadziły do skutecznego przywrócenia porządku prawnego. Policjanci zatrzymali w trakcie działań 13 osób.

Podczas odbywających się 11 listopada 2019 r. uroczystości i zgromadzeń nad bezpieczeństwem ich uczestników, a także zapewnieniem porządku czuwali dolnośląscy policjanci. W tym dniu na terenie Dolnego Śląska odbywało się wiele wydarzeń patriotycznych, imprez kulturalnych oraz sportowych, które przebiegały spokojnie. W działaniach związanych z zabezpieczeniem uczestniczyli funkcjonariusze pionów prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych.

Jedynie we Wrocławiu doszło zakłócenia ładu i porządku publicznego. W trakcie marszu jego uczestnicy nie stosowali się do obowiązujących przepisów prawa. Wznoszone były hasła antysemickie oraz odpalone zostały race świetlne, które rzucane były w stronę policjantów i innych osób. W związku z tym, po wcześniejszych ostrzeżeniach, zgromadzenie zostało rozwiązane. Niestety uczestnicy w dalszym ciągu zachowywali się agresywnie, rzucając w stronę policjantów różne przedmioty m. in. race, kamienie oraz butelki. Policjanci kilka razy ostrzegali osoby o zachowaniu zgodnym z prawem. Niestety część osób nie stosowało się do poleceń. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia policjantów oraz innych osób podjęte zostały działania przywracające naruszony porządek prawny. Funkcjonariusze użyli środki przymusu bezpośredniego w postaci m. in. armatek wodnych, gazu i siły fizycznej.

Szybko podjęte działania zapobiegły eskalacji negatywnych zachowań oraz doprowadziły do skutecznego przywrócenia ładu i porządku publicznego. W wyniku podjętych przez policjantów działań zatrzymanych zostało 13 osób. W trakcie zabezpieczenia manifestacji we Wrocławiu poszkodowanych zostało trzech policjantów oraz dwie inne osoby.

Policjanci przeanalizują teraz zgromadzony materiał dowodowy. Wszystkie nagrania z monitoringu miejskiego posłużą do identyfikacji tych pozostałych osób, które swoim zachowaniem naruszyły prawo.

/KWP Wrocław

 

Wasze komentarze

Rozwiązanie marszu było niezgodne z prawem, gdyby za jedną petardę...
wtorek, 12.11.2019 14:00 autor: uczestnikmarszu
Zgadzam się

wtorek, 12.11.2019 15:51:27 autor:

To jest tzw.Demokracja po nowemu....
wtorek, 12.11.2019 19:37 autor: Victor
poniedziałek, 10.8.2020 11:58
środa, 29.7.2020 13:18
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki