komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 17 stycznia 2021

Antoniego, Rościsława

„To jest wojna!” - wrocławianie protestują przeciw zakazowi aborcji. Zablokowane ulice

wtorek, 27.10.2020 09:52 , komentarze: 3 , odsłony: 1450
kategorie artykułu:

W poniedziałkowe popołudnie wrocławianie znów wyszli na ulice w proteście przeciwko zakazowi aborcji w przypadku nieodwracalnych zmian chorobowych płodu. O godzinie 16 rozpoczęła się blokada miasta, a 60 minut później rozpoczął się wspólny spacer. 

Protestujący wstrzymali ruch na wielu skrzyżowaniach, rondach oraz chodnikach sprzeciwiając się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, iż przepisy zezwalające na dokonanie aborcji eugenicznej są niezgodne z ustawą zasadniczą.

W ostatnich dniach fala protestów przelewa się przez cały kraj. Masowe demonstracje organizowano w ponad 60 miastach. Wzięły w nich udział setki tysięcy osób. We Wrocławiu swój sprzeciw wyrażano m.in. pod siedzibą arcybiskupa na Ostrowie Tumskim oraz przed biurem Prawa i Sprawiedliwości. Na bramie kurii powieszono m.in. setki wieszaków będących symbolem podziemia aborcyjnego.

Zgodnie z zapowiedziami uczestnicy protestu zablokowali samochodami okolice Dworca Głównego PKP, plac Dominikański, ul. Oławską, Kazimierza Wielkiego, Białoskórniczą, św. Mikołaja, pl. Jana Pawła II i pl. Solidarności. Chwilę po godzinie 17 protestujący podzielili się: część ruszyła ulicą Kazimierza Wielkiego, a pozostali na Ostrów Tumski skandując "To jest wojna z kobietami!". 

Około godz. 18.00 pierwsi protestujący dotarli w okolice Ostrowa Tumskiego. Policja i ochotnicy bronili wejścia do kościoła. Przed katedrą, w otoczeniu policji modliła się grupa osób.

Część protestujących jeszcze około godz. 21 nadal blokowała niektóre ulice Wrocławia.

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

Czy wiadomo wszystkim o odłowach,,kontrolnych" na Topoli i Kozielnie ? Podobno za mało złapali i przesunęli ,,odłowy" bliżej świąt. Co za klika się zjeżdża z woj. dolośląskiego i kłusują w imię prawa !!??? Wędkarzy rozliczają z milimetrów, a banda kłusuje do woli i na dodatek pod ochroną strażników (czyt. współtowarzyszy kłusownictwa).

czwartek, 29.10.2020 15:25:21 autor: Ichtiolog

Czas już chyba na psią grypę.
wtorek, 27.10.2020 17:37 autor:
czwartek, 14.1.2021 12:31
1
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele