komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 6 sierpnia 2020

Slawy, Jakuba

30-latek zatrzymany ze znaczną ilością narkotyków

sobota, 13.4.2019 11:59 , komentarze: 0 , odsłony: 1768
kategorie artykułu:

Policyjni wywiadowcy zatrzymali mieszkańca Wrocławia, który spacerując jedną z ulic miasta, posiadał przy sobie amfetaminę oraz marihuanę. Okazało się, że w mieszkaniu miał jeszcze kilkadziesiąt porcji innych substancji psychoaktywnych. Mężczyzna zapewniał, że narkotyki służą mu tylko i wyłącznie do zaspokajania własnych potrzeb. Mimo tego naruszył znacznie przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie środków odurzających odpowie teraz przed sądem.

Gdy wrocławscy wywiadowcy rozpoczynali poranną służbę, nie spodziewali się, że  już podczas swojej pierwszej tego dnia interwencji, spotkają na swej drodze posiadacza tak wielu środków psychoaktywnych. Przejeżdżając przez ulice wrocławskiego Ołbina zauważyli mężczyznę, który bardzo nerwowo rozglądał się na boki, jakby czegoś lub kogoś szukał lub czegoś się bał. Policjanci uznali, że może on potrzebować pomocy w odnalezieniu się w obcym mieście. Okazało się jednak, że mężczyzna zna Wrocław jak własną kieszeń i mieszka w nim od lat. Za to właśnie w kieszeniach mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili nielegalne środki psychoaktywne.

Wrocławianin podczas rozmowy z policjantami zaczął zachowywać się jeszcze bardziej nerwowo. Kiedy funkcjonariusze spytali o powód takiego zachowania, mężczyzna wyciągnął z kieszeni spodni trzy worki, w których znajdował się susz roślinny oraz biały proszek.

30-latek oświadczył, że jest to marihuana oraz amfetamina, co później zostało potwierdzone przez policyjne testery narkotykowe.

Policjanci pojechali też z mężczyzną do jego miejsca zamieszkania, gdzie ujawnili kolejne środki zabronione. 

Łącznie podczas interwencji mundurowi zabezpieczyli prawie 25 porcji handlowych marihuany, 97 porcji amfetaminy oraz 50 tabletek ecstasy.

Mężczyzna oświadczył, że wszystkie substancje posiada tylko i wyłącznie na własny użytek.

Za posiadanie środków odurzających, 30-latkowi grozić może teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.  Jeśli sąd uzna, że ilość narkotyków była znaczna, wtedy wymiar kary wzrośnie do lat 10.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 3.8.2020 00:00
środa, 29.7.2020 13:18
poniedziałek, 27.7.2020 12:53
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele