Letnia Szkoła Architektury pod znakiem pop-up

piątek, 19.7.2019 16:00 748 0

Prototypy instalacji typu „pop-up”, które zostały wykonane z ekologicznych materiałów budowlanych, przygotowali studenci z Politechniki Wrocławskiej. Wszystko to w ramach IV edycji Letniej Szkoły Architektury, która odbywa się na naszej uczelni. 

Tegoroczne warsztaty rozpoczęły się 10 lipca i uczestniczy w nich blisko 50 osób. Opiekunami merytorycznymi zostali dr inż. Marcel Bilow z Uniwersytetu Technicznego w Delft oraz dr inż. arch. Jerzy Łątka z Wydziału Architektury PWr.

Motywem przewodnim czwartej edycji kursu są instalacje typu „pop-up”. Zjawisko to jest odpowiedzią na nagłe okazje lub wydarzenia stwarzające przestrzeń do tymczasowego wykorzystania. Miejsca „wyskakujące”, które często są jednorazowego użytku, powinny być tworzone przy użyciu najmniej szkodliwych dla środowiska materiałów, które można później ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi – tłumaczą organizatorzy szkoły.

Uczestnicy zajęć najpierw brali udział w warsztatach projektowych, w trakcie których prezentowali swoje pomysły związane z tematem. Następnie zostali podzieleni na grupy i opracowywali projekty wykonawcze, a przez ostatni tydzień przygotowywali instalacje. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć już w poniedziałek.

W ubiegłych latach motywami przewodnimi Letniej Szkoły Architektury były m.in. moduły mieszkalne tzw. „living unit”, które mogły zostać wykorzystane jako schronienia dla uchodźców lub ofiar katastrof naturalnych oraz wielofunkcyjne meble z papieru. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)