Policjanci odzyskali nieruchomość wartą prawie 3,2 mln złotych

czwartek, 1.8.2019 11:38 2457 1

Zatrzymane 3 osoby i odzyskana nieruchomość warta prawie 3,2 mln złotych – to efekt działań podjętych przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą KWP we Wrocławiu. Jak ustalili śledczy nieruchomość w związku z grożąca upadłością jednej ze spółek została sprzedana, powodując w ten sposób straty na szkodę wielu wierzycieli i Skarbu Państwa.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji  we Wrocławiu w wyniku realizacji sprawy zatrzymali 52-letniego mężczyznę – byłego prezesa zarządu jednej ze spółek, podejrzanego o utrudnianie zaspokojenia wierzycieli.

Jak ustalili śledczy sprawca wiedząc o grożącej upadłości jednej ze spółek, w październiku 2014 roku, sprzedał innemu podmiotowi gospodarczemu nieruchomość. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości prawie 3,2 mln złotych na szkodę wielu wierzycieli oraz Skarbu Państwa.

W trakcie wykonywanych przez policjantów i prokuraturę czynności została odzyskana nieruchomość.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Stare Miasto. Do chwili obecnej funkcjonariusze  zatrzymali już 3 osoby, które usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa.

Za przestępstwo z art. 300 par. 1 i 3 Kodeksu karnego grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prowadzący nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

KWP Wrocław

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

niedziela, 04.08.2019 20:03
Bardzo dobre działania

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz