komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Lidii, Augusta

Trzech kłusowników zatrzymanych w Leśnicy

piątek, 2.8.2019 09:16 , komentarze: 0 , odsłony: 1213
kategorie artykułu:

Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Leśnica wraz z funkcjonariuszami Straży Rybackiej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby w jednym ze stawów na terenie Wrocławia. Mężczyźni nie dość, że nie posiadali odpowiednich dokumentów, uprawniających do połowu, to dodatkowo używali kłusowniczych narzędzi. Cała trójka spędziła noc w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze stale współpracują z instytucjami, których zadaniem jest pilnowanie przestrzegania prawa. Oprócz tych bardziej znanych jak Służba Ochrony Kolei, Straż Graniczna, czy Inspekcja Transportu Drogowego, policjanci działają również, m.in. ze Strażą Rybacką, która uprawniona jest do kontroli zbiorników wodnych pod kątem nielegalnych połowów ryb. Dzięki tej współpracy zatrzymano trzech mieszkańców Wrocławia, którzy za pomocą więcierza chcieli pozyskać ryby z jednego ze stawów dolnośląskiej stolicy.

Łowienie ryb jest dla niektórych przyjemnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Można się zrelaksować w ciszy i na łonie natury. Jednak należy przestrzegać odpowiednich przepisów i nie tylko opłacić składkę za przynależność do koła rybackiego, ale również używać dozwolonych metod połowu. Tego zabrakło trzem obywatelom Ukrainy, zatrzymanym przez wrocławskich mundurowych.

W godzinach wieczornych policjanci otrzymali zgłoszenie od strażników rybackich, którzy informowali, iż są świadkami kłusowniczych działań trzech mężczyzn. Mężczyźni na jednym ze stawów wrocławskiej Leśnicy łowili ryby przy pomocy urządzenia, którego używanie jest nielegalne. Po chwili na miejscu zjawili się funkcjonariusze z komisariatu przy ulicy Średzkiej.

Okazało się, że sprawcami przestępstwa byli trzej obywatele Ukrainy, na co dzień mieszkający we Wrocławiu. Niestety z powodu bariery językowej kontakt z mężczyznami był utrudniony, a nie posiadali oni przy sobie odpowiednich dokumentów. Policjanci szybko ustalili dane mężczyzn i następnie doprowadzili ich do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzie służące do popełnienia przestępstwa.

Zgodnie z przepisami Ustawy o Rybactwie Śródlądowym grożą im teraz nawet dwa lata pozbawienia wolności. O wysokości kary zadecyduje jednak sąd.

KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

środa, 29.7.2020 13:18
poniedziałek, 27.7.2020 12:53
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki