Policjanci zatrzymali 15-latka. Nieletni posiadał przy sobie narkotyki

wtorek, 6.8.2019 18:47 1292 0

Policjanci Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec zatrzymali 15-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze często kontrolują miejsca, w których gromadzą się młode osoby, aby sprawdzić, czy nie dochodzi tam do przypadków naruszenia prawa. 15-latek wpadł w ręce mundurowych właśnie podczas jednej z takich kontroli.

Okres wakacyjny niesie za sobą zagrożenia, wynikające z prostego faktu, że młodzież nagle ma nadmiar czasu wolnego. Niektórzy wykorzystują ten czas pożytecznie, niestety niektórzy zaczynają eksperymentować z papierosami, alkoholem lub narkotykami. Policjanci Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec dobrze o tym wiedzą i kontrolują miejsca, w których gromadzą się młode osoby. Funkcjonariusze przestrzegają ich przed popełnianiem życiowych błędów, rozmawiają o zagrożeniach i często rozwiązują problemy, z którymi borykają się młodzi ludzie.

Podczas jednej z takich kontroli, funkcjonariusze zwrócili uwagę na 15-latka, który na widok policjantów zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Szybko włożył coś do kieszeni i chciał opuścić pośpiesznie teren podwórka. Policjanci postanowili z nim porozmawiać. Zapytali, czy ma przy sobie jakieś niedozwolone środki. Zaprzeczył. Niestety, funkcjonariusze ujawnili przy nim zawiniątko z folii aluminiowej, w którym było dziesięć porcji marihuany. Próbował tłumaczyć później, że narkotyki znalazł na ulicy Traugutta.

15-latek nie uniknie odpowiedzialności. Sprawą zajmie się teraz Sąd Rodzinny, który zbada sytuację nieletniego i będzie mógł zasądzić wobec niego odpowiednie środki poprawcze lub wychowawcze. Oby cała sytuacja była dla niego przestrogą na przyszłość. Policjanci nie zostawią 15-latka samego, rozmawiali już z matką chłopca i wspólnie z rodzicami podejmą działania, by uchronić go przed możliwym uzależnieniem.

/KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz