Pijany ojciec opiekował się trójką dzieci! Zza drzwi było słychać wołanie pomoc i dźwięk tłuczonego szkła

środa, 18.9.2019 16:53 4683 7

Płacz małego dziecka i dźwięk tłuczonego szkła oraz wołanie o pomoc ,,Mamo, mamo… ‘’ to powody interwencji, jaką podjęli niemal natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu. Na miejscu okazało się, że nikt nie otwiera drzwi do mieszkania. Jednak z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia dzieci, funkcjonariusze podjęli decyzję o wejściu do środka przez okno w zewnętrznej ścianie budynku. Gdy mundurowi dostali się do lokalu, wspinając się po strażackiej drabinie, zastali w domu 3 małe dziewczynki, w wieku 4 miesięcy, 3 i 6 lat oraz ich tatę, który miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a dzieci pod opiekę specjalistów z placówki opiekuńczo wychowawczej.

       Fot. Pixabay

Do tego zdarzenia doszło w jednym z wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie wrocławskiej dzielnicy Śródmieście. Tuż przed godziną 19.30, policjanci zostali poinformowani o tym, że w mieszkaniu sąsiadów była awantura i prawdopodobnie znajdują się tam pijani rodzice oraz potrzebujące pomocy małe dzieci.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, jednak nikt nie otworzył im drzwi. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia dzieci, policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o wejściu do środka. Mundurowi wezwali na miejsce strażaków i wspinając się po drabinie, weszli przez okno znajdujące się w zewnętrznej ścianie budynku.

Policjanci zastali w lokalu trzy małe dziewczynki będące pod ,,opieką ojca’’. Najmniejsza miała 4 miesiące, a jej siostry 3 oraz 6 lat. Niestety mężczyzna pod opieką, którego przebywały, miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Z uwagi na stan w jakim się znajdował, trafił do policyjnego aresztu, a dzieci pod opiekę specjalistów z placówki opiekuńczo wychowawczej. Sprawą zajmie się teraz sąd.

/KMP Wrocław

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

podatnik środa, 18.09.2019 18:24
Ma za co pić!1500 PLN co miesiąc.Kiedy podatnicy przestaną utrzymywać patologię?W krajach cywilizowanych pomoc państwa dla rodzin wielodzietnych jest pod kontrolą.Dlaczego nie promować wielodzietności darmowymi przedszkolami,żłóbkami,lekarstwami dla dzieci?Dzieci jest mi żal,po ludzku żal!Ale dlaczego mam wspomagać pijaków?
niedziela, 29.09.2019 16:06
Alkoholikom którzy przepijają pomoc państwa są odbierane 500+, są na to przepisy. A jak nie było 500+ to oczywiście żadnego alkoholizmu wg was nie było, żałosne to myślenie.Takie zasiłki pobiera miliony ludzi a jaki procent to taki dewiacje ? To norma? A może napiszecie coś o rodzinach i dzieciach dla których 500+ to szczęście, że mogą jakoś godnie żyć a nie zebrać.. Przecież na zachodzie takie zasiłki to norma ,są jeszcze większe a przecież dążymy do takich standardów..
środa, 18.09.2019 19:50
Dziękujemy ci kaczorze !!!!!
podatnik czwartek, 19.09.2019 08:16
Niech każdy,kto chce się napić pije,ale za swoje.Zapracowane!Odbiorcy 5oo+piją /oczywiscie nie wszyscy/za nasze podatki!A państwo jest od tego,aby tak dystrybuować te pomoc,aby nie trafiała do meneli.Są na to sposoby,ale trzeba chcieć!Odbiorcami pomocy powinny być dzieci,a nie ich pijacy i palący papierosy rodzice!
polaczek sobota, 28.09.2019 09:31
"...Są na to sposoby,ale trzeba chcieć!" - jakie to sposoby, podziel się znakomitą widzą
rzena piątek, 20.09.2019 09:12
Uważam że 500+ nie ma tu nic do tego alkohol zawsze był i będzie w rodzinach których ten alkohol był kto będzie chciał to i tak się napije nie zważając na bezpieczenstwo dzieci :( :(
Tadek środa, 18.09.2019 23:55
To nie Kaczor tylko oszołomy które chleja każdy może wypić tylko z umiarem brawo za interwencje bo moglo dojść do tragedji

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz