komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Lidii, Augusta

Policjant wykrył podrobione prawo jazdy. 51-latek został zatrzymany

poniedziałek, 4.11.2019 10:38 , komentarze: 1 , odsłony: 2228
kategorie artykułu:

Policjanci drogówki przy okazji codziennych kontroli i obsługi zdarzeń drogowych mają styczność z wieloma dokumentami tożsamości. Już na pierwszy rzut oka potrafią wychwycić pewne drobne detale, które mogą podważać ich autentyczność. 51-latek zamieszkały na terenie powiatu wrocławskiego miał pecha trafić na doświadczonych funkcjonariuszy, którzy szybko zorientowali się, że jego prawo jazdy jest fałszywe.

Policjanci wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali zgłoszenie interwencji na ul. Żmigrodzkiej. Doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Było przed 23:00 więc funkcjonariusze szybko dotarli na miejsce. Mundurowi od razu ustalili, że nikt nie potrzebuje pomocy medycznej i zdarzenie jest zwykłą kolizją pojazdów. Policjanci przystąpili do swoich rutynowych czynności, w tym ustaleń przebiegu zdarzenia i legitymowaniu jego uczestników.

Policjanci nabrali pewnych wątpliwości, co do prawa jazdy jednego z mężczyzn. Policjanci drogówki, tak samo jak strażnicy graniczni, mają w toku służby styczność z dużą liczbą dokumentów. Już na pierwszy rzut oka potrafią zatem zauważyć pewne niedoskonałości. Ważne jest wszystko: waga dokumentu, rodzaj użytego plastiku, jego faktura, sztywność, odcienie użytych kolorów.

Doświadczony funkcjonariusz wrocławskiej drogówki, jak tylko wziął do ręki ukraińskie prawo jazdy, od razu miał wrażenie, że z dokumentem jest coś nie tak. Policjant zauważył następnie, że nazwa miejsca urodzenia mężczyzny jest napisana nieprawidłowo. Sprawdzenie zabezpieczeń w świetle UV rozwiało już wszelkie wątpliwości – prawo jazdy było podrobione.

Mężczyzna początkowo zarzekał się, że dokument jest autentyczny. Po chwili rozmowy z policjantami przyznał jednak, że blankiet kupił w ubiegłym roku i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. 51-latek został zatrzymany i będzie teraz musiał odpowiedzieć za posługiwanie się fałszywym dokumentem.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Ukraina to jest to
poniedziałek, 04.11.2019 16:14 autor:

środa, 29.7.2020 13:18
poniedziałek, 27.7.2020 12:53
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki