komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 26 października 2020

Lucjana, Ewarysta

Szpitale apelują o krew! Możesz ją oddać przy Sky Tower

środa, 1.7.2020 15:17 , komentarze: 0 , odsłony: 503
kategorie artykułu:

Skutki pandemii COVID-19 odczuwają nie tylko firmy czy osoby prywatne, ale też kluczowe instytucje publiczne, w tym szpitale. W lokalnych klinikach w związku ze wznowieniem wcześniej odwołanych zabiegów i operacji znacząco wzrosło zapotrzebowanie na krew. Niestety, stany magazynowe wskazują bardzo niski poziom większości grup. Pomóc będzie można już 6 lipca - przed Sky Tower stanie mobilny punkt poboru krwi. O jej oddawanie apelują lekarze oraz RCKiK we Wrocławiu, organizator wydarzenia.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu po sukcesie ubiegłorocznych wyjazdowych akcji krwiodawstwa po raz kolejny podjęło współpracę ze Sky Tower. Wraz z rozpoczęciem okresu wakacyjnego i wzrostem liczby wypadków oraz powrotem szpitali do pełnego funkcjonowania krew jest szczególnie potrzebna, o czym przypominają alarmujące spadki zapasów krwi. Udział w poniedziałkowym wydarzeniu to możliwość wsparcia regionalnych klinik oraz ich pacjentów.

- Teraz, gdy na dobre rozpoczął się sezon urlopowy, nadal wielu z nas pozostaje na pracy zdalnej, studenci wrócili do swoich domów, w punktach medycznych rośnie zapotrzebowanie na krew i jej składniki. Potrzebna jest pełna społeczna mobilizacja. Ubiegłoroczne wakacyjne akcje krwiodawstwa przed Sky Tower okazywały się bardzo owocne, liczymy więc, że i tym razem frekwencja dopisze i ponownie uda się pomóc wielu potrzebującym. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa  – apeluje Adrianna Franc z RCKIK we Wrocławiu.

Pobieranie krwi odbywać się będzie z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Każdemu uczestnikowi akcji jeszcze przed rejestracją mierzona będzie temperatura ciała. Dodatkowo obowiązkowe są: maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie przynajmniej 1,5-metrowego dystansu oraz uzupełnienie ankiety, dotyczącej przebycia COVID-19, objawów infekcji i ewentualnej styczności z osobą zakażoną.

Przypomnijmy, że krew może oddać każda zdrowa i pełnoletnia osoba, ważąca powyżej 50 kg. Na miejsce poboru należy zgłosić się po spożyciu lekkostrawnego posiłku oraz koniecznie z dokumentem tożsamości. Dla wszystkich dawców przewidziano ekwiwalent kaloryczny w postaci pakietu czekolad oraz dodatkowe upominki.

Najbliższa akcja honorowego krwiodawstwa przed Sky Tower odbędzie się w poniedziałek, 6 lipca, w godz. 12:00-16:00. Kolejna już w przyszłym miesiącu, 3 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele