komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 28 listopada 2020

Leslawa, Zdzislawa

Szczęśliwy finał poszukiwań 8-latka we Wrocławiu

wtorek, 15.9.2020 09:36 , komentarze: 0 , odsłony: 467
kategorie artykułu:

Poszukiwania za 8-letnim chłopcem, który po godzinie 18.00 w sobotę, oddalił się z parku na wrocławskim Brochowie, na szczęście zakończyły się dla wszystkich szczęśliwie. W działania zaangażowana była rodzina oraz kilkudziesięciu funkcjonariuszy Policji. Ponieważ z pozyskanych informacji wynikało, że dziecko może przemieszczać się hulajnogą, obszar poszukiwań szybko rozszerzono na całe miasto. Małoletni został zauważony przez jednego z mieszkańców na terenie Psiego Pola, który widząc go po godzinie 22.00, zareagował prawidłowo i powiadomił służby. 8-latek cały i zdrowy, został następnie przewieziony przez policjantów i przekazany pod opiekę rodziny.

Działania poszukiwawcze wrocławscy policjanci rozpoczęli niezwłocznie po tym, jak otrzymali informację o zaginięciu 8-latka. Z uzyskanych informacji wynikało, że chłopiec oddalił się z parku na Brochowie i może przemieszczać się na hulajnodze, więc trzeba było działać szybko.

Informację o zaginięciu przekazano niezwłocznie wszystkim policjantom z wrocławskich komisariatów, będącym w służbie na terenie miasta, a także przydzielono specjalnie do poszukiwań kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Sprawdzano tereny zielone, ulice, podwórza i inne miejsca, gdzie mógł znajdować chłopiec.

Działania poszukiwawcze dziecka kontynuowano do czasu, aż po godzinie 22.00 do mundurowych wpłynęła informacja o jego odnalezieniu, którą to przekazał jeden z mieszkańców Wrocławia.

Okazało się, że 8-latek znajduje się na terenie Psiego Pola. Natychmiast pojechali tam policjanci i przejęli dziecko od mężczyzny, który niewątpliwie wykazał się godną naśladowania - obywatelską postawą. Widząc, jak chłopiec przemieszcza nocą samotnie, zareagował prawidłowo i powiadomił służby.

Odnaleziony 8-latek, cały i zdrowy został przekazany rodzicom.

źródło: KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

piątek, 27.11.2020 17:24
piątek, 27.11.2020 10:38
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele