komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 28 listopada 2020

Leslawa, Zdzislawa

Jechał w obszarze zabudowanym 122 km/h

poniedziałek, 21.9.2020 10:23 , komentarze: 0 , odsłony: 364
kategorie artykułu:

Przekroczenie limitu 24 punktów karnych, a także wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy, to dorobek 29-latka jeszcze przed spotkaniem z wrocławskimi policjantami. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych z wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego, kiedy na jednej z miejskich ulic jechał z prędkością 122km/h. Był to odcinek, gdzie można poruszać się z maksymalną prędkością wynoszącą 70 km/h. Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, sprawdzali stosowanie się przez kierujących ograniczeń prędkość i zmierzyli szybkość dynamicznie przemieszczającego się kierującego Volkswagenem. 29-latek na ograniczeniu prędkości do 70km/h jechał aż 122km/h, a wszystko to działo się w obszarze zabudowanym.

Procedura działania policjantów w przypadku ujawnienia przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym jest zawsze taka sama. Kontrola kończy się bowiem zatrzymaniem prawa jazdy i zastosowaniem prawem przewidzianych środków karnych. Jednak w przypadku zatrzymanego kierującego sprawa była bardziej skomplikowana. Wobec mężczyzny starosta już wcześniej wystosował wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy, w związku z przekroczeniem limitu 24 punktów karnych.

Z lekcji tej 29-latek nie wyciągnął żadnych wniosków i ponownie wsiadł za kierownicę, popełniając na drodze kolejne wykroczenie. Funkcjonariusze nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 500 złotych karnych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze sporządzili zawiadomienie do organu, który wydał mężczyźnie prawo jazdy o popełnionym przez niego wykroczeniu i konieczności zatrzymania jego blankietu na okres ustawowych 3 miesięcy. Jednak najpierw mężczyzna musi odbyć egzamin sprawdzający kwalifikację kierowcy.
źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

piątek, 27.11.2020 17:24
piątek, 27.11.2020 10:38
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki