komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

Komputery dla oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej

niedziela, 5.7.2020 08:45 , komentarze: 0 , odsłony: 228
kategorie artykułu:

„Dajemy drugie życie komputerom” to akcja, w ramach której używany sprzęt komputerowy trafi do oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w całej Polsce. 2 lipca br. pierwszy transport dotarł do Górnośląskiego Centrum Zdrowia w Katowicach. Szpitale zainteresowane otrzymaniem darowizny mogą zgłaszać zapotrzebowanie do Fundacji Urtica Dzieciom, za pośrednictwem strony www.urticadzieciom.pl

Do katowickiego dziecięcego szpitala onkologicznego przekazano 8 zestawów składających się ze stacji roboczej i monitora, ale organizatorzy akcji „Dajemy drugie życie komputerom” zapowiadają, że na wsparcie może liczyć więcej oddziałów szpitalnych.

– Jesteśmy przekonani, że sprzęt trafi tam, gdzie jest naprawdę potrzebny.– tłumaczy Anna Marusia, Prezes Fundacji Urtica Dzieciom. – Komputer to dostęp do wiedzy, informacji o świecie, szansa na rozwój intelektualny, ale w wypadku naszych podopiecznych, to także możliwość kontaktu z rówieśnikami czy rodziną – dodaje.

Sprzęt jest używany, pochodzi z darowizny przekazanej przez firmę Urtica Sp. z.o.o., ale w bardzo dobrym stanie i z pewnością posłuży niejednemu.

– Akcja jest potwierdzeniem wyznawanych przez organizatorów wartości zrównoważonego rozwoju. W tym wypadku używane komputery otrzymały drugie życie. Każdy przeszedł serwisowanie, wyposażony został w niezbędne oprogramowanie i jest przygotowany do użytku przez małych pacjentów, a także przez pracowników administracji szpitalnych – komentuje Tomisław Bensari, Prezes Zarządu Urtica Sp. z o.o.

Materialna pomoc placówkom onkologii i hematologii dziecięcej w całej Polsce to jeden z celów statutowych Fundacji Urtica Dzieciom, która już od 23 lat wspiera zmagających się chorobami nowotworowymi najmłodszych. Szpitale zainteresowane otrzymaniem używanego sprzętu komputerowego mogą zgłaszać zapotrzebowanie za pośrednictwem www.urticadzieciom.pl Należy wypełnić zamieszczone na stronie internetowej dokumenty i przesłać je na adres korespondencyjny Fundacji Urtica Dzieciom: ul. Krzemieniecka 120, 54-613 Wrocław. Więcej informacji dostępnych jest na www.urticadzieciom.pl oraz https://www.facebook.com/urtica.dzieciom/

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w kwietniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 23 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Organizacja wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Dotychczas udało się zebrać na ten cel ponad 3 miliony złotych.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 53 min temu
dzisiaj, 7 godz temu
wtorek, 11.8.2020 12:14
poniedziałek, 10.8.2020 15:39
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki