komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 4 sierpnia 2020

Dominika, Protazego

Kręcimy Film! Wakacyjne warsztaty filmowe w DCF

poniedziałek, 29.6.2020 15:12 , komentarze: 0 , odsłony: 243
kategorie artykułu:

Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza na wakacyjne warsztaty filmowe dla dzieci powyżej 10 roku życia. Podczas 5 dni dzieci poznają tajniki tworzenia filmów. Zdobędą praktyczne umiejętności potrzebne na każdym etapie – od scenariusza, poprzez realizację po montaż. Warsztaty zakończą się kinową premierą powstałego filmu fabularnego. Zajęcia poprowadzi scenarzysta i reżyser Artur Pilarczyk.

- Żeby dzieci naprawdę zrozumiały, co to znaczy zrobić film, chcę im pokazać, jak wygląda praca od podstaw – od biurka scenarzysty poprzez plan filmowy po montaż. Warsztaty filmowe to przygoda, która pozwoli odkrywać nowe zainteresowania. Wspólnie nakręcimy film, twórczo i ciekawie rozwijając najciekawsze pomysły – mówi Artur Pilarczyk, scenarzysta i reżyser, który poprowadzi warsztaty.

Warsztaty skierowane są do dzieci powyżej 10 roku życia, które dopiero rozpoczynają swoją fascynację kinem. Zajęcia będą się odbywały w kinie DCF i w pobliskich plenerach w grupach maksymalnie 14-osobowych. Podczas warsztatów przestrzegane będą wszelkie środki bezpieczeństwa związane z zapobieganiem zakażenia COVID-19. Pierwsza tura zajęć rusza 13 lipca, druga 3 sierpnia.

Wakacyjne warsztaty filmowe to już kolejna propozycja edukacyjna Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

- W ciągu roku szkolnego zapraszaliśmy uczniów na spotkania z Kino Szkołą i Młodzieżowym Klubem Filmowym. Nawiązaliśmy też współpracę z wrocławskimi liceami i wspólnie stworzyliśmy klasy filmowe. Projekt, w którym uczestniczyło 160 uczniów z trzech wrocławskich liceów obejmował m.in. comiesięczne seanse w kinie połączone z warsztatami, prelekcjami i spotkaniami z ludźmi kina, m.in. z Bartoszem Kędzierskim, Markiem Lechkim czy Pawłem Kosuniem – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Program wakacyjnych warsztatów filmowych:
Dzień 1 - specyfika opowieści filmowej – opowiadanie obrazem
Dzień 2 - scenariusz filmowy
Dzień 3 - reżyseria filmowa/plan zdjęciowy
Dzień 4 - plan zdjęciowy
Dzień 5 - montaż i PREMIERA KINOWA

Prowadzący: Artur Pilarczyk – scenarzysta i reżyser. Twórca filmów dokumentalnych i fabularnych, m.in. „Swoimi słowami” 2006; scenariusz i reżyseria (film fabularny), „Kino dworcowe” 2010; scenariusz i reżyseria (film dokumentalny), „Daas” 2011 II reżyser, „Papusza” 2013 II Reżyser. Autor i realizator wielu warsztatów filmowych dla dzieci w różnym wieku.

Terminy: 13 - 17 lipca, godz. 9.00 - 13.00/ zgłoszenia można składać do 5 lipca
               3 - 7 sierpnia, godz. 9.00 -13.00/ zgłoszenia można składać do 2 sierpnia

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
piątek, 31.7.2020 16:15
piątek, 31.7.2020 15:53
czwartek, 30.7.2020 14:20
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele