komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 21 października 2019

Urszuli, Hilarego

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - 3 zalety

środa, 10.4.2019 08:41 , odsłony: 1479
kategorie artykułu:

Wysokie zadłużenie w wielu bankach i innych instytucjach jest sporym zmartwieniem wielu Polaków. Trudności z dotrzymaniem wszystkich terminów mają nawet te osoby, które pracują w oparciu o umowę o pracę i otrzymują regularne wynagrodzenie o określonej wysokości. Jeżeli masz problemy ze spłatą długów, sprawdź, jak działa kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych i jakie są jego zalety.

1. Tylko jedna rata miesięcznie

2. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest tańszy

3. Zadłużenie tylko u jednego kredytodawcy

Kredyt na mieszkanie, pożyczka na remont, kredyt samochodowy, raty na nowe sprzęty kuchenne, zadłużenie na karcie kredytowej - wielu młodych Polaków regularnie pożycza pieniądze i korzysta jednocześnie z wszystkich wymieniowych produktów. Aby ułatwić sobie spłatę długów, warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Poznaj 3 zalety, które posiada kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Tylko jedna rata miesięcznie

Wybierając kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych, zamiast wielu rat spłacasz tylko jedną ratę miesięcznie. Jest to duże udogodnienie, gdyż w przypadku kilku lub nawet kilkunastu rat może utrudniać dotrzymanie wszystkich terminów, do których powinno się zapłacić poszczególne zobowiązania. Z tego powodu kredyty konsolidacyjne minimalizują ryzyko opóźnień w spłatach.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest tańszy

Pożyczki konsumpcyjne zwykle są objęte oprocentowaniem w wysokości około 20 procent rocznie, dlatego koszt ich spłaty jest wysoki. Kredyty hipoteczne oraz samochodowe są niżej oprocentowane, jednak ze względu na wysoką kwotę zadłużenia, wysokość miesięcznej raty często przekracza tysiąc złotych. Dzięki kredytom konsolidacyjnym obniża się oprocentowanie wszystkich zaciągniętych pożyczek i kredytów. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych można zabezpieczyć na nieruchomości, dlatego jego koszt jest niewysoki. Dla dłużników jest to korzystne rozwiązanie, gdyż dzięki niemu mogą zaoszczędzić miesięcznie nawet kilkaset złotych.

Zadłużenie tylko u jednego kredytodawcy

Pożyczki dla zadłużonych są dostępne w wielu firmach, jednak kredyty konsolidacyjne umożliwiają pożyczenie wyższej kwoty tylko u jednego kredytodawcy. Dzięki temu dłużnik ma tylko jednego wierzyciela, co ułatwia spłatę zobowiązań w terminie oraz ewentualne negocjacje z kredytodawcą w celu obniżenia oprocentowania lub zmiany terminu spłaty kolejnych rat. Dodatkowo zadłużenie wyłącznie u jednego kredytodawcy ułatwia monitowanie wysokości długów w bazach takich jak Biuro Informacji Kredytowej.

 
piątek, 18.10.2019 10:20
poniedziałek, 14.10.2019 10:32
sobota, 12.10.2019 19:45
2
poniedziałek, 14.10.2019 15:51
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki