komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 13 lipca 2020

Henryka, Kingi

Krystian Ogły wystartuje w najtrudniejszym na świecie biegu przez Dolinę Śmierci

niedziela, 14.7.2019 20:55 , komentarze: 0 , odsłony: 569
kategorie artykułu:

Do tego morderczego biegu zapraszanych jest zaledwie stu, starannie wyselekcjonowanych biegaczy z całego świata. Badwater Ultramarathon 135 rozpocznie się już 15 lipca, a w tegorocznej, elitarnej grupie uczestników znalazł się również pochodzący z Dusznik-Zdroju sportowiec, Krystian Ogły. 

Badwater Ultramarathon uważany jest za jeden z najtrudniejszych biegów na świecie, a o tym, kto weźmie w nim udział decydują organizatorzy, wybierając co roku setkę najlepszych biegaczy z całego świata. Rywalizacja rozgrywana jest w Kalifornii, a trasa wiedzie od Doliny Śmierci do Mount Whitney. Dystans biegu wynosi 135 mil, czyli 217 km, a zawodnicy muszą go pokonać w czasie do 48 godzin. Wszystko w temperaturze przekraczającej 50° C.

Krystian Ogły ma szansę zostać siódmym Polakiem, który ukończy to mordercze wyzwanie. Do tego  wyczynu przygotowywał się już od kilku miesięcy pod okiem specjalistów z Centrum Medycznego Salus: fizjoterapeutów, kardiologa i podologa.

Przeprowadziliśmy szczegółowe badania laboratoryjne parametrów krwi oraz mikro- i makroelementów, by uzupełnić ewentualne niedobory. Krystian przeszedł też pogłębioną diagnostykę kardiologiczną. Odbył konsultacje, wykonał próbę wysiłkową i przez dobę nosił holtera EKG, by wykryć wszelkie nieprawidłowości w pracy serca. Dział rehabilitacji CM Salus starał się rozpracować i wzmocnić każdy mięsień ultramaratończyka, wykorzystując do tego celu najnowsze zdobycze medycyny, z falą uderzeniową na czele - mówi Edyta Wolfson z Centrum Medycznego Salus. - Na trasie nie ma punktów serwisowych i każdy zawodnik ma swój własny support. Nasz fizjoterapeuta przez cały czas trwania biegu będzie pełnił dyżur on-line, czuwając nad Krystianem i przekazując ewentualne wskazówki. Trzymamy kciuki, by Krystian ukończył bieg. Wiemy, że może tego dokonać. Niezależnie od wyniku zapewnimy mu regenerację po powrocie do kraju. Projekt Salus - nowoczesna ortopedia obejmuje bogatą gamę zabiegów, które pozwalają wrócić sportowcom do formy (m.in. zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego separowanego z krwi pacjenta i komórek macierzystych uzyskiwanych z tłuszczu) oraz z powodzeniem leczyć ewentualne kontuzje (m.in. rekonstrukcje więzadła krzyżowego i inne zabiegi  artroskopowe). Za nowoczesnym sprzętem stoją profesjonaliści. Szefem oddziału szpitalnego CM Salus w zakresie ortopedii jest uznany ortopeda lek. med. Grzegorz Świsulski - dodaje. 

Pochodzący z Dusznik-Zdroju, a mieszkający obecnie w Sobótce, Krystian Ogły wielokrotnie zdobywał czołowe miejsca w prestiżowych biegach na całym świecie. W ubiegłym roku sportowiec, jako pierwszy Polak, ukończył cały cykl wyczerpujących biegów UTWT (Ultra Trail World Tour). Swoją fenomenalną formę zaprezentował również w kwietniu br. w Argentynie, gdzie podczas odbywającego się biegu Patagonia Run, stanął na podium i zajął wysoką, trzecią lokatę. 

Badwater Ultramarathon do tej pory ukończyło sześciu naszych rodaków. W tegorocznym biegu, jaki rozpocznie się już w poniedziałek 15 lipca, oprócz Krystiana Ogły, udział weźmie także Patrycja Bereznowska, która jeśli zdoła go ukończyć będzie pierwszą Polką na mecie tego biegu. 

 

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 14:24
piątek, 10.7.2020 13:52
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki