komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 4 lipca 2020

Odona, Malwiny

Kurkuma – żółta przyprawa nie tylko w kuchni?

czwartek, 18.7.2019 11:42 , odsłony: 426
kategorie artykułu:

Doskonale znana w przemyśle spożywczym i powszechnie ceniona za aromatyczność przekładającą się na wyrazistość serwowanych z jej udziałem dań. Uprawiana w Indiach, Wietnamie, Filipinach, czy Tajlandii, stanowi podstawę tamtejszych kulinariów. Kurkumina, bowiem jej właściwościom poświęciliśmy niniejszy artykuł, to jednak coś więcej niż popularny dodatek do potraw. Żółto złocisty proszek to również znakomity suplement diety obfitujący w rozmaite składniki odżywcze, dlatego nie powinno dziwić, że ogólnoświatowi producenci typu Swanson, Now, czy Viridian proponują bogaty wybór preparatów na bazie tytułowego składnika. Co może zdziałać jedna mała tabletka zażywana raz dziennie? Sprawdź dalej.

Dawne panaceum

Kurkuma w dziedzinie walki z różnorodnymi chorobami wcale nie jest nowym odkryciem. Podobnie jak w gastronomii, także i w medycynie była ona znana od dawien dawna, stanowiąc złoty środek na niestrawności, walkę z trudno gojącymi się ranami oraz nieestetycznymi bliznami. Poza problemami gastrycznymi, kurkumina znakomicie radzi sobie też z wielorakimi innymi dolegliwościami, o czym dowiedziano się wraz z biegiem czasu w ramach kolejnych badań realizowanych przez naukowców. Na ich podstawie uzyskano pewność, że suplementacja kurkumą pozwala na skuteczne zastąpienie naturalnym składnikiem chemicznych medykamentów o charakterze przeciwbólowym, co wynika z faktu, że kurkuma posiada właściwości przeciwzapalne. Dodatkowo działa antyutleniająco. Potrafi stworzyć barierę przeciwko rozwojowi nowotworów, a także ogranicza przypadki zachorowania na poważne, nierzadko śmiertelne, schorzenia mózgu. Jest remedium na kłopoty z układem krążenia, nadciśnieniem i chorobami serca. Spowalnia proces starzenia się skóry, polepsza wygląd skóry oraz dodaje energii.

Współczesny środek zastępczy

Zamiast inwestować w domową aptekę, warto wdrożyć bezpieczną i sprawdzoną suplementację preparatami na bazie kurkumy. Wybierając wyroby od firm typu wspomniana już wcześniej marka Swanson, mamy sto procent pewności, że dostarczamy organizmowi najlepszej klasy produkt, jaki został przede wszystkim gruntownie zweryfikowany, czego dowodem jest przyznany mu atest. Trzymając się zaleceń producenta, możemy zlikwidować szereg skutków ubocznych wiążących się z faszerowaniem organizmu klasycznymi lekarstwami pełnymi chemii.

Rozległy zakres działania

Nie tylko żołądek, jelita i serce odczują już zaledwie kilkutygodniową kurację z zastosowaniem kurkuminy. Równie zadowolone będą zmęczone i nadwyrężone stawy, bowiem omawiany składnik prowadzi do likwidacji obrzęków, szybszego regenerowania po kontuzjach, odporności na urazy mechaniczne, czy łagodzenia symptomów stanów zapalnych. Ze względu na działanie przeciwlękowe, to naturalny antydepresant, o niebo lepiej wpływający na mózg niż klasyczne środki lecznicze ryzykowne przy stałym zażywaniu. Dobrze oddziałująca na serotoninę i dopaminę kurkuma, błyskawicznie poprawia nastrój.

 
piątek, 3.7.2020 08:53
czwartek, 2.7.2020 15:51
czwartek, 2.7.2020 14:53
środa, 1.7.2020 15:51
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele