komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

Laminaty - poznaj 3 powody, dla których warto na nie postawić

poniedziałek, 10.8.2020 22:51 , odsłony: 122
kategorie artykułu:

Mianem laminatów przyjęło się określać tworzywa warstwowe wykonywane pod ciśnieniem. Materiały pierwotnie pojawiały się w stolarstwie jako warstwa wykończeniowa i frontowa. Obecnie znajdują zastosowanie w wielu miejscach, głównie podczas prac wykończeniowych. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego laminaty zyskały taką popularność, czytaj dalej.

  • wytrzymałe płyty hpl
  • estetyczne i wielobarwne laminaty
  • szybki montaż laminatów

 

Wytrzymałe płyty hpl

Główną zaletą, na którą wskazują specjaliści i użytkownicy jest trwałość laminatów. Płyty hpl wykonywane są w technologii podobnej do prasowania poszczególnych warstw papieru rdzeniowego. W procesie na materiał oddziaływuje także wysokie ciśnienie, co wpływa na trwałość i elastyczność gotowego elementu. Poszczególne warstwy klejone są za pomocą żywic, a za ostateczny wygląd tego elementu odpowiada końcowa warstwa papieru dekoracyjnego.

Wykonane w ten sposób elementy charakteryzują się sporą wytrzymałością i uznawane jest to za największą zaletę laminatów. Produkty są odporne na zadrapania i ścieranie. Twarda powierzchnia jest odporna na przypadkowe uderzenia. Tworzywa wytrzymują też niskie i wysokie temperatury. Są odporne na większość środków chemicznych oraz wilgoć i parę wodną, dlatego bez problemu można myć je na mokro za pomocą standardowych detergentów. Co więcej, ostateczna warstwa laminatów ma właściwości antystatyczne, dzięki czemu na ich powierzchni nie gromadzi się kurz. Wszystkie wymienione parametry sprawiają, że po laminaty sięgają osoby wyposażające laboratoria czy placówki badawcze.

 

Estetyczne i wielobarwne laminaty

Technologia wykonywania laminatów sprawia, że ostatnia warstwa papieru może nadawać im końcowego wyglądu. Estetyczne wykończenie zazwyczaj pojawia się tylko na jednej stronie produktu, choć istnieją także produkty dwustronne. Laminat może mieć niemal dowolny kolor i wzór, co uzyskiwane jest przez zastosowanie papieru dekoracyjnego z nadrukiem cyfrowym. W ten sposób każdy wzór jest dokładny i poprawia walory estetyczne tego materiału wykończeniowego.

Wybierając laminaty, możesz wybrać jedną z dróg. Pierwszy kierunek to laminaty hpl, które mają wygląd drewna. Deseń naniesiony na poszczególne płyty przypomina deski z różnego rodzaju drewna. Widoczne są na nim naturalne przebarwienia, nierówności i krzywizny słoi. Ten wariant sprawdzi się w aranżacjach nawiązujących do natury. Druga droga to wybór produktów wykończonych wielobarwnymi papierami. Tu możesz wybrać niemal dowolny kolor i odcień. W ten sposób wnętrze mieszkania lub biura nabierze jednolitego wyglądu. Intensywne i mocne kolory możesz zamontować w miejscach przebywania dzieci, takich jak szkoły, przedszkola czy kluby uczniowskie.

 

Szybki montaż laminatów

Skoro wiesz już gdzie zamontować laminaty, pora dowiedzieć się, w jaki sposób tego dokonać. Laminaty dostępne są w formie gotowych płyt, które mogą mieć różną grubość. To od Twoich potrzeb i pomysłów aranżacyjnych zależy, jakie wybierzesz.

Laminaty najczęściej montowane są na płaskich powierzchniach frontów meblowych. Mogą zdobić także ściany lub inne przegrody. Produkty są elastyczne i bardzo wytrzymałe, dlatego znajdują zastosowanie również na powierzchniach półokrągłych. Do montażu potrzebny jest specjalny klej na bazie żywic, który nanosi się na powierzchni płyty. Z uwagi na charakterystyczną konstrukcję i budowę, płyty przed montażem należy rozgrzać do temperatury około 30 stopni. Dodatkowo trzeba dbać o minimalny poziom wilgoci powierzchni płyty. Tylko wówczas montaż będzie trwały, a płyta na długo pozostanie dekoracją.

 

 
dzisiaj, 42 min temu
poniedziałek, 21.9.2020 10:11
sobota, 19.9.2020 19:29
piątek, 18.9.2020 11:11
czwartek, 17.9.2020 13:33
wtorek, 15.9.2020 14:32
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki