komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 4 lipca 2020

Odona, Malwiny

Letnia dawka doskonałego humoru: Stand-up w Sky Tower

środa, 17.7.2019 13:07 , komentarze: 0 , odsłony: 579
kategorie artykułu:

Działa odprężająco, relaksująco, opanowuje stres i oswaja codzienność. Można go stosować każdego dnia o dowolnej porze, a dawkowania nie trzeba uzgadniać z lekarzem. Lek na dobre samopoczucie? Nie! To zalety śmiechu i poczucia humoru. Z bezpłatnej „kuracji” będzie można skorzystać 25 lipca w Sky Tower o godz. 19:00, pod okiem specjalistów od stand-up’ u: Maćka Adamczyka i Piotrka Szumowskiego. 

Nic nie rozładowuje atmosfery tak, jak śmiech - wie o tym każdy, komu zdarzyło się zaśmiać w najmniej oczekiwanym momencie. Stwierdzenie, że „śmiech to zdrowie”, nie jest dalekie od prawdy, co poświadczają badacze z różnych dziedzin. Oprócz funkcji społecznej, jaką spełnia żart, można również dowieść jego pozytywnego działania na organizm człowieka. 

Śmieszą nas różne rzeczy, wpływ ma na to wiele czynników, począwszy od wieku, a skończywszy na zawodzie, jaki wykonujemy. Stand-up, koncept polegający na monologu do publiczności, który przywędrował ze Stanów Zjednoczonych, zdobywa coraz więcej sympatyków nad Wisłą. Komicy komentują bolączki i absurdy życia codziennego, walczą z głupotą i zakłamaniem, wyciągając je na światło dzienne i doprawiając sporą dawką autoironii. Tu mówi się dosłownie o wszystkim. Stand-up’ u nie da się wyreżyserować i ocenzurować, a najlepsi, czyli tacy, którzy wystąpią w Sky Tower, są w stanie na bieżąco modyfikować występ, biorąc pod uwagę reakcję publiczności.  

25 lipca o godz. 19:00 Sky Tower będzie gościć dwóch znanych i popularnych stand-up’ erów – Maćka Adamczyka i Piotrka Szumowskiego. Występ przeznaczony jest dla osób powyżej 16 roku życia, a scena zostanie ustawiona na poziomie +1, nieopodal Centrum Serwisowego Chrono. Wstęp jest bezpłatny.

O czym będziemy mogli usłyszeć podczas występów? - Obecnie poruszam się w tematach „ojcowskich”, ponieważ niedawno zostałem ojcem. Jest to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, w którym poznaję granice mojej odporności psychicznej i fizycznej - mówi Maciek. A Piotrek dodaje: - Teraz występuję z programem „Pół człowiek, półgłówek”. Mówię o tym, jak nie radzę sobie z rozpoznawalnością, własnym wyglądem, dlaczego nie szanuję dziewczynki z zapałkami i jakie mam relacje ze swoim ojcem oraz policją. Poruszam również takie tematy, jak polski rap, kluby, Internet oraz wiele, wiele innych, o których nie warto pisać.

Maciek Adamczyk, występujący na scenie stand-up’u od 10 lat, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych komików w Polsce. Wyróżnia go stoicki spokój, z jakim wytyka absurdy, słabostki i wady rzeczywistości oraz otaczających go ludzi. 

Piotrek Szumowski to komik-globtroter, który może pochwalić się występami w ponad 30 krajach na 5 kontynentach. W swoim portfolio ma występy w telewizji, na największych festiwalach na całym świecie i… w hinduskiej reklamie samochodów! Rozśmiesza po polsku i angielsku.

 

Wasze komentarze

piątek, 3.7.2020 08:53
czwartek, 2.7.2020 15:51
czwartek, 2.7.2020 14:53
środa, 1.7.2020 15:51
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki