komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 29 września 2020

Michala, Gabriela

Letnia Scena Impartu zaprasza na koncert Emose Uhunmwangho i spektakl Wrocławskiego Teatru Plenerowego

czwartek, 13.8.2020 11:04 , komentarze: 0 , odsłony: 218
kategorie artykułu:

Sentymentalna podróż do złotych czasów polskiej piosenki z Emose Uhunmwangho i nowa propozycja Wrocławskiego Teatru Plenerowego - oto atrakcje, które czekają na wrocławian na Letniej Scenie Impartu w tym tygodniu.

Podróż do przeszłości z Emose Uhunmwangho

Od początku wakacji Strefa Kultury Wrocław organizuje weekendowe wydarzenia na plac Społeczny. Letnia Scena Impartu gościła już muzyków, aktorów i stand-uperów. Najbliższy weekend przyniesie kolejne atrakcje. Już w piątek o 21:00 na placu Społecznym wystąpi uwielbiana we Wrocławiu Emose Uhunmwangho. Wokalistce i aktorce związanej z Teatrem Muzycznym Capitol na scenie towarzyszyć będą Rafał Karasiewicz (klawisze), Żenia Betliński (bas) i Tomasz Wendt (saksofon).

Co usłyszymy w programie koncertu? - To taki nasz hołd dla rodziców, a nawet dziadków i ich młodości. Poza tym te melodie są przepiękne i czas działa tylko na ich korzyść, bo jeszcze bardziej uwydatnia ich wspaniałość, ponadczasowość.

W tych tekstach jest wielka magia. Tekst zawsze jest dla mnie kluczową sprawą, a tutaj mamy zawarte przepiękne historie i chcemy podzielić się nimi ze słuchaczami, zabierając ich w podróż w czasie. Niech to będzie taki swoisty powrót do przeszłości... w przyszłości - zapowiada Emose. 

Wrocławski Teatr Plenerowy zrewiduje podejście do historii

niedzielę na Letniej Scenie Impartu będzie można zobaczyć nowe przedstawienie Wrocławskiego Teatru Plenerowego"Mikołaj z Czarnolasu" to jednoaktówka napisana przez Marka Kocota w trakcie pandemii. Artysta uspokaja jednak, zapewniając, że treść sztuki nie nawiązuje w żaden sposób do koronawirusa.

- Oto, wyobraźcie sobie, we Wrocławiu dokonane zostaje epokowe odkrycie. To odkrycie wstrząśnie historią literatury, sztuki, poczyni niemałe zamieszanie w dziedzictwie narodowym. Już za chwilę tajemnica zostanie odsłonięta, trwa uroczysta akademia, przemawia Pan Prezydent, ale... Czy jesteśmy gotowi zrewidować swoje podejście do historii? Kto godzien jest stanąć na cokole? Kto jest największym twórcą w epoce polskiego renesansu? - oto sposób, w jaki twórca streszcza treść swojego nowego dzieła. 

W obsadzie "Mikołaja z Czarnolasu" także zobaczymy Emose Uhunmwangho. Na scenie pojawią się także Klaudia Waszak, Adrian Kąca, Marek Kocot, Tomasz Leszczyński i Tomasz Sikora. Aktorzy zagrają "Mikołaja..." dwukrotnie - o 15:00 i 18:00

Wszystkie imprezy organizowane w ramach Letniej Sceny Impartu odbywają się w oparciu o wytyczne dotyczące reżimu sanitarnego.

Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2020 13:58
środa, 23.9.2020 15:13
wtorek, 22.9.2020 09:43
poniedziałek, 21.9.2020 13:43
poniedziałek, 21.9.2020 09:15
piątek, 18.9.2020 09:34
czwartek, 17.9.2020 14:37
czwartek, 17.9.2020 14:29
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele