komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 6 sierpnia 2020

Slawy, Jakuba

Licytacje z uśmiechem dla seniorów z Wrocławia

środa, 15.7.2020 12:06 , komentarze: 0 , odsłony: 333
kategorie artykułu:

15 lipca Fundacja „Dr Clown” rozpoczyna aukcje i licytacje w ramach akcji Allegro Lokalnie. Dzięki zgromadzonym środkom podopieczni wrocławskich domów seniora i szpitali, będą mogli wziąć udział w wyjątkowych warsztatach śmiechu.
Fundacja „Dr Clown” dzięki aukcjom organizowanym na platformie Allegro Lokalnie planuje zorganizować dla seniorów pełne dobrej energii warsztaty „Uśmiechem malowane”  z wykorzystaniem różnych narzędzi „terapii śmiechem” dedykowanych dorosłym i seniorom  w połączeniu z zajęciami arteterapii.

– Planowany cykl warsztatów dla seniorów z wrocławskich DPS-ów i klubów seniora będzie połączeniem „terapii śmiechem” oraz arteterapii z elementami Vedic Art. Podczas zajęć seniorzy wezmą udział w sesjach śmiechu, zapoznają się z pozytywnymi skutkami codziennych sesji śmiechu, a na zakończenie spotkania wykonają obrazy w mandali inspirowane śmiechem. Głównym celem warsztatów jest poprawa kondycji psychicznej i fizycznej osób starszych. Finałem akcji będzie wystawa prezentująca wykonane przez seniorów prace. – mówi Marta Knopińska, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” we Wrocławiu.

– Nasza Fundacja już od ponad 20 lat prowadzi „terapię śmiechem” w szpitalach i różnego rodzaju placówkach na terenie całej Polski. We Wrocławiu od kilku lat pomagamy nie tylko chorym dzieciom, ale także osobom starszym z okolicznych domów opieki społecznej. Biorąc udział w licytacjach mieszkańcy Wrocławia mogą realnie pomóc nam zorganizować zajęcia, na których poza animacjami bazującymi na „terapii śmiechem” seniorzy będą mieli okazję spotkania się z wykwalifikowanymi specjalistami, poprawienia swojej sprawności ruchowej, a także po prostu, spędzenia miło czasu. – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

Aukcje rozpoczynają się 15 lipca na platformie zakupowej Allegro Lokalnie. Do wylicytowania będą m.in. książki, akcesoria handmade, vouchery na okolicznościowe sesje zdjęciowe, a także książki czy ubrania.

Link do zbiórek Fundacji „Dr Clown” we Wrocławiu: https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/warsztaty-dla-seniorow-humorem-malowane

Licytacje to inicjatywa Allegro Lokalnie, która ma na celu połączenie z darczyńcami prywatnych sprzedawców i lokalne organizacje z tego samego miasta, a dzięki zbiórkom użytkownicy platformy mają szansę dowiedzieć się o istotnych sprawach z okolicy, w której mieszkają. Fundacja „Dr Clown” organizuje podobne aukcje w wielu miastach, a dzięki zebranym środkom planuje zorganizować spotkania edukacyjne połączone z „terapią śmiechem” dla dzieci i seniorów.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 2 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
środa, 5.8.2020 13:26
środa, 5.8.2020 11:45
poniedziałek, 3.8.2020 14:37
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki