Licznik słów - niezbędnik każdego studenta. Sprawdź jak szybko policzyć słowa

wtorek, 16.8.2022 16:34 203

W większości przypadków, gdy studenci muszą napisać jakąś pracę zaliczeniową, musi mieć ona określony wygląd. Bardzo ważną kwestią, na którą trzeba zwracać uwagę, jest liczba znaków, jakie mamy do napisania. W tej chwili są programy, które mogą nam pomóc zliczyć słowa w danym tekście lub nawet liczbę znaków, które się tam znajdują. Nieraz w samych wytycznych od osoby prowadzącej dany przedmiot mamy powiedziane, ile słów musi minimalnie oddana przez nas praca lub przedział słów, które powinna ona zawierać.

Dlaczego studenci powinni korzystać z licznika słów przy pisaniu jakiejś pracy na studiach?

Przede wszystkim taki program bardzo przyśpieszy sprawdzanie tego, czy mamy w napisanym tekście wymaganą liczbę słów. Jednak ręczne liczenie mogłoby zająć mnóstwo czasu, a tak zaoszczędzone minuty można przeznaczyć na sprawdzenie na przykład ewentualnych błędów językowych w przygotowanym przez siebie tekście. Korzystając z takiego programu, będziemy mieli też podgląd, ile dokładnie znaków ze spacjami napisaliśmy lub samych znaków bez spacji. W momencie, kiedy nasz tekst będzie zawierał mniejszą liczbę słów, niż powinien, to niestety, ale możemy mieć obniżoną ocenę za niespełnienie tej wytycznej.

W przypadku, gdy zdecydujemy się na sprawdzenie takiej pracy w liczniku słów to będziemy mieli świadomość, że na przykład musimy poszukać więcej informacji, ponieważ prognozowana przez nas liczba słów jest zbyt mała. Nie powinno się pisać również zbyt długich tekstów, ponieważ wtedy dla osoby czytającej tak przygotowana praca może być zbytnio rozległa. Dlatego do liczby słów należy podchodzić z całkowitym umiarem. Dużym atutem programów do liczenia słów jest to, że wystarczy tylko wkleić tekst, który chcemy zanalizować pod tym kątem. Wtedy od razu nam się pojawi praktycznie po sekundzie ilość słów, które są w danym tekście. Większość programów tego typu jest darmowych, dlatego warto z nich korzystać, aby nie obniżyć oceny swojej pracy przez niespełnienie tego typu wymagania. W momencie, gdy ktoś chce skorzystać z takiego programu, to warto odwiedzić stronę internetową licznik-słów.pl

Jakie długości powinny mieć poszczególne prace zaliczeniowe na studiach?

Wiadomo, że kiedy piszemy jakąś pracę zaliczeniową z danego przedmiotu, to długość jej ustalana jest przez osobę prowadzącą dany przedmiot i odpowiedzialną za naukę danego zagadnienia. Jednak w przypadku, gdy piszemy pracę zaliczeniową na koniec jakiego etapu studiów, to powinna ona mieć określoną liczbę słów. W momencie, gdy mamy do napisania pracę licencjacką, musi mieć ona przynajmniej piętnaście tysięcy słów, ale nie powinna zawierać więcej niż osiemnaście tysięcy słów. Dokument przygotowany na obronę pracy magisterskiej powinien zawierać przynajmniej dwadzieścia cztery tysiące słów, ale nie może liczyć więcej niż trzydzieści tysięcy słów. Osoby, które zdecydują się na pisanie doktoratu, będą zobligowane do napisania około siedemdziesięciu tysięcy słów. Trzeba powiedzieć, że zdania w takiej pracy muszą być rozbudowane, ale tez mieć odpowiednią wartość merytoryczną. Dlatego nie jest prostą sprawą pisać tego typu teksty, które mają decydować o tym, czy zdobędziemy dany tytuł naukowy. W przerwach od pisania swojej pracy dyplomowej można ćwiczyć swój zasób słownictwa przy pomocy strony: https://wordlist.eu, gdzie z danych liter można tworzyć różne wyrazy.