Mając ponad 0,6 promila kierował samochodem ciężarowym

wtorek, 30.8.2022 12:55 202 0

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli w Tyńcu Małym kierującego samochodem ciężarowym. Z ust kierującego wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu, dlatego przeprowadzili badanie trzeźwości. Wynik to ponad 0,6 promila…

Skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali do kontroli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, który wsiadł za kierownicę samochodu ciężarowego z naczepą. Nieodpowiedzialnego, ponieważ miał ponad 0,6 promila alkoholu w swoim organizmie.

Stan nietrzeźwości powoduje, że kierujący różnego rodzaju pojazdami nie są w stanie zareagować adekwatnie do zaistniałej na drodze sytuacji w odpowiednim czasie. Należy w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę na fakt, że pojazd ciężarowy ma masę minimum 3,5 tony, a najczęściej mamy do czynienia z o wiele większym ciężarem ze względu na ładunek znajdujący się w naczepie. 

Taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna, gdyż im cięższy jest pojazd, tym trudniej jest wykonywać nim manewry, na przykład hamowania. Doliczając do tego spożyty alkohol, który opóźnia reakcję kierowcy, skończyć się to może tragicznie.

57-latek będący zawodowym kierowcą stracił podczas kontroli uprawnienia do kierowania i przyjdzie mu odpowiedzieć za popełnione przestępstwo przed sądem.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)