komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 26 stycznia 2021

Tymoteusza, Michała

Mając ponad 3,3 promila "opiekowała się niespełna 4-letnią córką

środa, 25.11.2020 11:20 , komentarze: 0 , odsłony: 233
kategorie artykułu:

Kara do 5 lat pozbawienia wolność, grozić może 23-latce zatrzymanej przez policjantów z Komisariatu Policji Wrocław - Grabiszynek, która podejrzewana jest o stworzenie zagrożenie dla życia lub zdrowia swojej małoletniej córeczki. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że kobieta mając ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie ,,opiekowała się’’ dzieckiem. Zatrzymana po konsultacji medycznej trafiła prosto do policyjnego aresztu, a mająca niespełna 4 lata dziewczynka, znalazła bezpieczne schronienie w jednej z placówek opiekuńczych. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław - Grabiszynek, otrzymali zgłoszenie od pracowników wrocławskiego MOPS-u, którzy nie mogli wykonać swoich czynności służbowych w jednym z mieszkań. Przez drzwi słychać było wyraźnie głosy małego dziecka, ale nikt z osób dorosłych, które powinny sprawować nad nim opiekę - nie odzywał się. Biorąc pod uwagę tą sytuację i zagrożenie zdrowia dziecka, niezbędna okazała się interwencja Policji.

Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol, który od razu podjął czynności skutkujące otwarciem drzwi przez właścicielkę mieszkania. Funkcjonariusze zastali w środku niespełna 4-letnią dziewczynkę, która pozostawała pod opieką kompletnie pijanej matki. 23-latka miała bowiem ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Kobietę, która okazała się być dodatkowo agresywna w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy, zatrzymano i umieszczono do czasu wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Dziecko natomiast przekazano pod opiekę specjalistów z jednej z wrocławskich placówek opiekuńczych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Jeżeli okaże się, że nietrzeźwa mama swoim zachowaniem stworzyła zagrożenie dla życia lub zdrowia swojej małoletniej córeczki, może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki