komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 18 czerwca 2019

Marka, Elzbiety

Malina Moye na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu!

czwartek, 5.3.2015 14:05 , komentarze: 0 , odsłony: 1194
kategorie artykułu:

Niepowtarzalny styl, wulkan scenicznej energii i unikalny talent sprawiają, że Malina Moye uznawana jest za najlepszą amerykańską gitarzystkę. W tym roku artystka będzie gwiazdą kobiecej reprezentacji Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu.

Leszek Cichoński, pomysłodawca Thanks Jimi Festival, chce w tym roku pokazać, że gitara w rękach kobiety to potężna iskra zapalna koncertowych emocji.

Na scenie Gitarowego Rekordu Guinnessa, obok znakomitej Maliny Moye, możemy spodziewać się wielu pięknych i utalentowanych gitarzystek, poszukiwać też będziemy młodych talentów gitarowych w konkursie GITARA JEST KOBIETĄ!

Malina Moye to piosenkarka, autorka tekstów i znakomita leworęczna (!) gitarzystka, będąca jednym z największych odkryć amerykańskiej sceny gitarowej ostatnich lat.  World Guitar Magazine zaliczył ją nawet do grona najlepszych gitarzystek na świecie, a prestiżowy The Examiner napisał, że "Moye jest jednym z 10 amerykańskich niezależnych artystów, których trzeba zobaczyć".

Artystka może poszczycić się imponującymi momentami w swoim artystycznym CV. Jest pierwszą w historii Afro-Amerykanką, która wykonała na gitarze amerykański hymn podczas masowej imprezy sportowej. Sławę przyniósł jej też występ w słynnym Rock & Roll Hall of Fame na koncercie pamięci Chucka Berry’ego oraz odegranie God Save the Queen na Festival of Speed w trakcie sześćdziesiątego jubileuszu królowej angielskiej.

Krytycy doceniają, że muzyka Moye dostarcza odurzającej fuzji funku i rocka, ocierającej się o drapieżny soul. Rockowy hymmn K-yotic z najnowszej płyty artystki Rock and Roll Baby był hitem amerykańskich mediów społecznościowych i długo królował w najważniejszych muzycznych rankingach USA. W 2012 roku Malina Moye była pierwszą gitarzystką, która dołączyła do Experience Hendrix Tour i wystąpiła w serialu dokumentalnym The Greatest Guitar Story Ever Told.

Malina Moye znana jest też ze swojego zaangażowania w kampanie społeczne. Szczególnie aktywnie gitarzystka wspiera promowanie kobiet w muzycznym show biznesie, angażując się m.in. w działalność ruchu Girl Rock Nation.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 10 godz temu
wtorek, 11.6.2019 14:00
wtorek, 11.6.2019 09:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki