Medalowy weekend dla sportowców z Politechniki

wtorek, 25.4.2017 11:36 1797 0

Srebro w rywalizacji trójek w aerobiku sportowym oraz cztery medale pływaków w kategorii uczelni technicznych to weekendowy dorobek młodych sportowców z wrocławskiej Politechniki na mistrzostwach kraju akademików. Ponadto trzy krążki zdobyli przedstawiciele PWr na Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Częstochowie

Na Akademickich Mistrzostwach Polski aerobiku sportowego rozegranych w Warszawie  (21-23 kwietnia) reprezentacja Politechniki Wrocławskiej wywalczyła wicemistrzostwo w rywalizacji trójek. W składzie srebrnego zespołu były: Aleksandra Noster, Patrycja Prokopiuk i Agnieszka Szymczak.

Do udanych mogą zaliczyć swoje występy także Patrycja Prokopiuk, która w kategorii uczelni technicznych zdobyła srebrny medal indywidualnie, i Piotr Nowotniak –  zdobywca brązowego medalu.  Drużynowo Politechnika Wrocławska zajęła trzecie miejsce wśród uczelni technicznych, a czwarte w klasyfikacji generalnej.

W tym samym czasie w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Świetnie wypadł na nich Bartosz Makowski, który w kategorii uczelni technicznych zdobył złoto (100 m stylem dowolnym) oraz srebro (50 m stylem dowolnym).

Drugie miejsce na podium wywalczył w rywalizacji na 50 m motylkiem Łukasz Chowaniec, a męska sztafeta w składzie: Bartosz Makowski, Wojciech Rutkowski, Paweł Kałużny, Łukasz Chowaniec zdobyła wicemistrzostwo wśród uczelni technicznych, poprawiając swój dotychczasowy rekord (1:38,38) o ponad 5 sekund. W klasyfikacji ogólnej PWr sklasyfikowano tym samym na wysokim, piątym miejscu.

W miniony weekend rozegrano także Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Częstochowie. Zawodnicy z Politechniki Wrocławskiej spisali się bardzo dobrze zdobywając dwa złote medale (Sławomir Stankiewicz w maratonie pływackim oraz para mieszana Karolina Ciesiołkiewicz i Wojciech Urzędowski w turnieju piłkarzyków) oraz jeden brązowy (Anna Zgrzebnicka w tenisie stołowym).

źródło: Politechnika Wrocławska