Medyczna biotechnologia molekularna. Nowy kierunek studiów Na UWr

piątek, 3.2.2023 17:06 451 0

Studia dla tych, którzy chcą odkrywać nowe leki i terapie!

Maturzysto! Chcesz zmieniać świat? Od pierwszych lat studiów pracować w laboratorium uczelni badawczej? Zdobyć unikalne doświadczenie, poszukiwane na rynku pracy? Pod okiem wybitnych naukowców opracowywać nowe terapie i leki? Zapraszamy na Uniwersytet Wrocławski.

Medyczna biotechnologia molekularna to nowy kierunek studiów, realizowany w ramach projektu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza. Opowiadają o nim pracownicy i doktoranci Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dr Natalia Porębska mówi: Medyczna biotechnologia molekularna jest to innowacyjny kierunek studiów. Program studiów jest skonstruowany tak, by studenci jak najszybciej zyskali teoretyczną i praktyczną wiedzę z różnych obszarów biotechnologii medycznej, nie zbędną m.in. w leczeniu chorób genetycznych, metalogicznych i nowotworowych. Wśród przedmiotów są m.in. terapie genowe, immunoterapia, biologia nowotworów. Już od drugiego roku studiów studenci będą zaangażowani w indywidualne projekty badawcze.

Aleksandra Gędaj, doktorantka na Wydziale biotechnologii podkreśla: Są to studia inne niż wszystkie. Student może sam wybierać, co go interesuje, wybierać kolejne kroki i etapy, kolejne zagadnienia, które chciałby rzeczywiście zgłębiać. Na tych studiach nie będziemy zajmować się jedynie procesami odtwórczymi. ale będziemy starać się odkrywać nowe rzeczy, poznawać nowe problemy i starać się znaleźć dla nich rozwiązanie.

To jednolite, pięcioletnie studia magisterskie – mówi prof. Łukasz Opaliński– Jednolity program zapewnia studentom możliwość koncentracji i rozwoju oraz indywidualne podejście do kształcenia Studenci nie muszą pisać pracy licencjackiej ani rekrutować się na drugi etap studiów. Już od wstępnego etapu studiów studenci mają możliwość indywidualnego wyboru przedmiotów zgodnie z zainteresowaniami i z czasem liczba przedmiotów do wybory będzie rosnąć.

Absolwenci kierunku medyczna biotechnologia molekularna będą doskonale przygotowani do realizacji projektów badawczych w firmach biotechnologicznych i farmaceutycznych, a także w laboratoriach badawczych w kraju i zagranicą – podkreśla dr Porębska.

Prof. Dorota Nowak, Dziekan Wydziału Biotechnologii UWr zaprasza maturzystów: W rekrutacji uwzględniamy wyniki maturalne z biologii, chemii, a także matematyki lub fizyki i obowiązkowo z angielskiego, z czego co. Zapraszamy także uczniów zdającym maturę międzynarodową.

Każdy z nas chciałby odkryć coś nowego, wynaleźć nowy lek, pomóc pacjentom. Tutaj jest dobre miejsce na spełnianie takich marzeń – podsumowuje Aleksandra Chorążewska, doktorantka na Wydziale Biotechnologii.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)