komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 21 maja 2019

Wiktora, Kryspina

Miał założone 4 różne opony. Teraz 19-latek odpowie za spowodowanie wypadku

wtorek, 27.11.2018 14:17 , komentarze: 4 , odsłony: 3329
kategorie artykułu:

Policjanci z wrocławskiej drogówki udzielali pomocy uczestnikom zdarzenia, podczas którego pojazd wypadł z drogi, koziołkował i uderzył w drzewo. Dwie osoby poszkodowane przewieziono do szpitala. Wiele wskazuje na to, że zdarzenie było skutkiem zaniedbań kierowcy. Funkcjonariusze zauważyli, że w aucie, na każdym z kół, założone były różne opony. Jak wiemy, każda opona ma inną przyczepność do podłoża, szczególnie na mokrej nawierzchni, co może skutkować brakiem kontroli nad pojazdem. 19-letni kierowca za spowodowanie wypadku, odpowie teraz przed sądem.

       Fot. Pixabay

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu drogowym, pojechali na miejsce, żeby udzielić pomocy jego uczestnikom.

Do tego wypadku doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Kąty Wrocławskie. Po rozmowie z uczestnikami, okazało się, że kierujący autem 19-latek, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wypadł na łuku drogi. Samochód koziołkował i finalnie uderzył w drzewo.

Młody kierowca tłumaczył policjantom, że stracił panowanie nad autem i wpadł w poślizg, a później usiłował jeszcze zapanować nad pojazdem, jednak bezskutecznie.

Jak się okazało, na przebieg zdarzenia, wpływ mógł mieć stan techniczny samochodu, który mocno odbiegał od normy. Pojazd miał założone 4 różne opony. Jakby tego było mało, oprócz różnej rzeźby bieżnika, dwie opony były letnie a dwie zimowe, założone na przypadkowo wybrane koła.

Kierowca razem z pasażerem zostali zabrani przez karetkę do szpitala, na dalszą diagnostykę. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny i skierowali wniosek o ukaranie do sądu, gdyż w ciągu dziewięciu miesięcy posiadania przez niego uprawnień, było to już jego drugie poważne zdarzenie. 19-latkowi grozić może wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przykład ten pokazuje, że nie dbając o prawidłowe ogumienie, kierowca mógł doprowadzić do tragedii. W okresie jesienno-zimowym, kiedy na drogach panują ciężkie warunki do jazdy, to właśnie odpowiednie ogumienie odpowiada za prawidłową przyczepność pojazdu do nawierzchni.

Policjanci przypominają o wymianie opon na zimowe, gdyż w znacznym stopniu wpływa to na bezpieczeństwo kierowcy oraz innych użytkowników dróg.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

W Angli problemem nie jest inny bieżnik.Tylko w PL są...
wtorek, 27.11.2018 15:54 autor: Autor
Wypad do Anglii, he, he
wtorek, 27.11.2018 17:26 autor:

poniedziałek, 20.5.2019 13:38
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki