komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 7 lipca 2020

Cyryla, Estery

Miała blisko dwa promile alkoholu. 22-latka rozbiła samochód na przydrożnym słupie

środa, 10.4.2019 13:25 , komentarze: 0 , odsłony: 1387
kategorie artykułu:

Młoda wrocławianka spędziła noc w policyjnym areszcie oraz grożą jej dwa lata pozbawienia wolności. To wszystko przez przydrożny słup. I prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 22-latka nie zdołała ominąć przeszkody na ul. Pomorskiej i rozbiła swoje auto. Próbowała oddalić się z miejsca, ale policjanci zatrzymali ją na jednej z bocznych uliczek.

Kilka dni temu, podczas nocnej służby, policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji otrzymali informację o rozbitym samochodzie, znajdującym się na jednej z ulic wrocławskiego Ołbina. Na miejscu okazało się, że owszem, na skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej i Paulińskiej stoi osobowe Renault z uszkodzonym kołem oraz karoserią, jednak nigdzie nie widać właściciela pojazdu.

Policjanci szybko jednak ustalili świadków całego zdarzenia. Z ich relacji wynikało, że młoda kobieta nie opanowała samochodu podczas pokonywania skrzyżowania i z impetem wjechała w stojący przy drodze słup. Świadkowie zdarzenia, mimo późnej pory, podali funkcjonariuszom opis tej kobiety. Policjanci mogli rozpocząć przeszukiwanie okolicznego terenu za kierującą. Mogła przecież potrzebować pilnej pomocy medycznej.

Posiadając informacje od świadków, funkcjonariusze zauważyli wkrótce kobietę odpowiadającą rysopisowi. Szła jedną z bocznych uliczek. Okazała się nią 22-letnia mieszkanka Wrocławia, która po krótkiej rozmowie z policjantami, przyznała że przed chwilą kierowała samochodem i uderzyła w słup. Szybko również wyszedł na jaw powód jej ucieczki z miejsca zdarzenia.

Kobieta była pod znacznym wpływem alkoholu. Po badaniu na skali policyjnego alkomatu, wyświetliła się wartość odpowiadająca prawie dwóm promilom alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kobieta nie była w stanie wytłumaczyć policjantom, dlaczego wsiadła za kierownicę pod wpływem alkoholu. W związku z tym zdarzeniem, została zatrzymana i spędziła pechową noc w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mogą grozić jej nawet 2 lata pozbawiania wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
poniedziałek, 29.6.2020 11:07
3
czwartek, 25.6.2020 12:26
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele