komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla każdego

piątek, 29.7.2016 14:09 , komentarze: 0 , odsłony: 521
kategorie artykułu:

Lepsza dostępność, łatwiejsza obsługa i więcej funkcjonalności – to niektóre z nowości jakie są dostępne TUTAJ. Udogodnienia dotyczą głównie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (mpzp).

W tej chwili mamy ponad 56 proc. powierzchni naszego miasta jest pokryta mpzp i ta liczba stale rośnie – mówi Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia. – Chcemy, aby każdy wrocławianin miał pełny i łatwy dostęp do informacji zawartych w dokumentach mpzp. Materia jest trudna, ale dzięki pracy Biura Rozwoju Wrocławia (BRW) zainteresowanie i ich dostępność wzrasta – dodał.

Po wprowadzonych zmianach, dokumenty mpzp można szukać bezpośrednio z poziomu mapy, wybierając konkretną działkę. Każdy zainteresowany może dowiedzieć się m.in. czy dla działki jest już uchwalony plan, na co pozwala, czy i jak się zmieniał. – Dodatkową funkcją jest także możliwość pobrania wszystkich tych informacji w formacie dostosowanym do potrzeb zarówno laików jak i osób profesjonalnie zajmujących się mpzp – podkreśla Jadwiga Brzuchowska, zastępca dyr. BRW.

Na mapie można także zebrać informacje w których częściach miasta jest dopuszczona zabudowa mieszkaniowa, inwestycje przemysłowe czy usługowe. – Takie analizy tematyczne pozwalają inwestorom szybko wybrać interesujące go obszary miasta – dodaje Jadwiga Brzuchowska.

źródło: Wrocław pl

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 14:24
piątek, 10.7.2020 13:52
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele