komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Miesiąc do Brave Kids 2017. Do Wrocławia przyjadą dzieci z Kenii, USA i Gruzji

piątek, 19.5.2017 15:10 , komentarze: 0 , odsłony: 1465
kategorie artykułu:

W połowie czerwca do stolicy Dolnego Śląska w ramach projektu Brave Kids 2017, przyjadą dzieci z całego świata. Kenia, USA i Gruzja to kraje, z których pochodzą młodzi goście tegorocznej edycji wyjątkowego projektu. Przez dwa tygodnie będą mieszkać u wrocławskich rodzin. 

Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, który powstał w 2009 r. Umożliwia on spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. Dzięki niemu młodzi artyści, często z ubogich środowisk lub doświadczający trudnych warunków życiowych, mają szansę na rozwijanie swoich talentów.  

W ramach tego projektu, 17 czerwca 2017 r. do Wrocławia przyjedzie 18 uzdolnionych dzieci z zagranicy. Dołączą do nich również rówieśnicy z wrocławskiej grupy artystycznej. Przez dwa tygodnie wspólnie będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, podczas których wymienią się umiejętnościami, a także przygotują niepowtarzalny, widowiskowy spektakl, w których połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W tym czasie zamieszkają w domach polskich rodzin. 

- Dzięki temu będą miały szansę nie tylko znacznie lepiej poznać polską kulturę, ale również zaprzyjaźnić się ze swoimi gospodarzami – mówi Iwona Stankova, koordynator projektu Brave Kids we Wrocławiu - Podczas takiego pobytu bardzo szybko nawiązywane są prawdziwe przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu wizyty młodych gości w naszym kraju. 

Pierwszy pokaz umiejętności dziecięcych gości będzie można podziwiać 19 czerwca we wrocławskim Klubie Anima, przy ul. Pilczyckiej 47. To właśnie tam oraz w Centrum Kultury Wrocław Zachód przy ul. Chociebuskiej 4-6, odbywać się będą warsztaty dla uczestników projektu. 

Po dwóch tygodniach spędzonych w stolicy Dolnego Śląska „odważne dzieci” przeniosą się do Obornik Śląskich, gdzie wspólnie ze wszystkimi uczestnikami projektu z całej Polski będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Po tygodniu powrócą do Wrocławia, by na zakończenie projektu zaprezentować wielkie przedstawienie. W naszym kraju pozostaną do 11 lipca 2017 r. 

W tegorocznej edycji Brave Kids weźmie udział w sumie 164 dzieci, reprezentujących 29 grupy z 17 krajów z Europy, Azji, Afryki oraz obu Ameryk. Podczas pobytu w naszym kraju  gościć będą w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu, Białymstoku i Obornikach Śląskich. 

Tegoroczna edycja Brave Kids odbywać się będzie również w Koszycach w Słowacji, gdzie przebywać będą uzdolnione dzieci z Polski, Indii, Ukrainy i Brazylii, jak również projekt zawita w rejonie Samtskhe-Javakheti w Gruzji.     

W poprzednich siedmiu edycjach Brave Kids udział wzięło 1044 dzieci z całego świata. W programie uczestniczyło 279 rodzin goszczących i 286 wolontariuszy z dziewięciu polskich miast.

 

Więcej o projekcie Brave Kids: http://www.bravekids.eu/

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 09:24
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki