komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Mikrogranty latem ruszają w miasto! Znamy wyniki plenerowego naboru

wtorek, 11.6.2019 15:30 , komentarze: 0 , odsłony: 325
kategorie artykułu:

Osiedlowe koncerty na Szczepinie, odkrywanie lotniczej historii Psiego Pola, zabawa w archeologa w Parku Mamuta oraz malarski happening w centrum miasta – poznaliśmy zwycięskie propozycje plenerowego naboru do Mikrograntów. Latem na otwartych przestrzeniach w całym Wrocławiu zrealizowane zostaną 33 projekty!

Od 1 do 15 maja wrocławianie i wrocławianki mogli przesyłać swoje pomysły do drugiego w tym roku naboru ogólnomiejskich Mikrograntów. Osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy młodzieżowe zgłosiły 119 propozycji na działania w całym mieście. Zaproszeni do komisji eksperci i ekspertki spośród wszystkich zgłoszonych inicjatyw wybrali 33 plenerowe inicjatywy, które realizowane będą od lipca we Wrocławiu.

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych 

Nadchodzące lato na wrocławskich osiedlach zapowiada się wyjątkowo intensywnie. Z 70 zgłoszonych w tej ścieżce pomysłów jury wybrało 10 projektów – po 3 z Fabrycznej i Krzyków oraz po 2 ze Śródmieścia i z Psiego Pola. Zwycięskie propozycje otrzymają od Strefy Kultury Wrocław nie tylko wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Wrocławianie i wrocławianki w lecie zorganizują m.in. cykl osiedlowych koncertów na Szczepinie, historyczno-fotograficzne spacery po Przedmieściu Oławskim oraz wspólne odkrywanie lotniczej przeszłości Psiego Pola. Na placu Grunwaldzkim przywołane zostaną wspomnienia o Wrocławskim Święcie Kwiatów, a na podwórkach przy ul. Hallera odbędą się warsztaty ogrodnicze dla dzieci i dorosłych. W lecie po sąsiedzku będzie też można potruchtać przez Wielką Wyspę, a na Psim Polu nauczyć się wyrabiania pysznego domowego chleba.

O szczegółach nadchodzących inicjatyw usłyszeć będzie można 29 czerwca podczas 9. Mikroagory. Na organizowanym Barbarze (ul. Świdnicka 8B) spotkaniu pojawią się twórcy i twórczynie wszystkich dziesięciu projektów wybranych w naborze dla osób fizycznych i grup nieformalnych.

Mikrogranty NGO i młodzieżowe

W działania plenerowe na osiedlach zaangażują się także lokalne NGO-sy. W prowadzonej przez Fundację Umbrella ścieżce dla młodych organizacji pozarządowych (do 5 lat działalności) wybrano 13 projektów, które otrzymają dofinansowanie do 10 tysięcy złotych brutto. Wśród wybranych propozycji znalazło się m.in. przygotowanie archeologicznych zabaw dla dzieci w Parku Mamuta na Oporowie, zajęcia z udziałem zwierząt terapeutycznych oraz tworzenie wspólnej edukacyjno-turystycznej trasy rowerowej nad rzeką Widawą.

Swoje pomysły latem realizowała będzie także wrocławska młodzież. W naborze dla grup złożonych z minimum trzech osób w wieku od 13 do 21 lat dofinansowanie na poziomie 1 tysiąca złotych brutto otrzyma 10 inicjatyw. Latem wraz z najmłodszymi organizatorami Mikrograntów wyruszyć będzie można m.in. w muzyczną podróż do Tybetu, wziąć udział w malarskim happeningu na wrocławskim Rynku, a także wegetariańskim pikniku na Tarnogaju. 

Fot. Jerzy Wypych

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
środa, 1.7.2020 15:51
wtorek, 30.6.2020 21:19
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki