komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Mikrogranty – znamy zwycięskie projekty Edycji 19.

wtorek, 19.3.2019 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 456
kategorie artykułu:

Od 1 do 15 lutego Strefa Kultury Wrocław prowadziła pierwszy w tym roku nabór Mikrograntów. Znamy już wyniki i wiemy, które projekty będą realizowane wiosną i latem w mieście!

W lutym rozpoczął się pierwszy w tym roku nabór do ogólnomiejskich Mikrograntów. We współpracy ze Strefą Kultury Wrocław oraz Fundacją Umbrella, osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy młodzieżowe będą mogły od końca marca zrealizować łącznie 49 projektów wiosenno-letnich o charakterze lokalnym.

Celem programu jest pomoc w zdobyciu lub rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw lokalnych, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

Każda ze ścieżek prowadziła osobne nabory, w ramach których eksperci i ekspertki zaproszeni do komisji oceniali 177 nadesłanych inicjatyw. Poniżej znajdziecie wyniki:

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych – Edycja 19. – luty 2019

Ze 102 pomysłów, które zostały przekazane do dwuetapowej oceny, niezależne, zewnętrzne komisje wybrały 12 zwycięskich projektów. W skład każdej z komisji osoby, które posiadają wiedzę i doświadczenie w lokalnych projektach animacyjnych, edukacyjnych, rekreacyjnych czy artystycznych.

Szczegółową ocenę wszystkich inicjatyw oraz opis 12 zwycięskich projektów znajdziecie: TUTAJ.

Spotkanie inicjatorów i inicjatorek wszystkich 12 projektów, które będą realizowane w ramach ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych odbędzie się 30 marca między 11.00 a 14.00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8b) na 8. Mikroagorze!

Mikrogranty NGO - I nabór 2019 r.

Do ścieżki dla młodych organizacji pozarządowych (do 5 lat działalności) do oceny merytorycznej przekazano 48 wniosków12 z nich zostanie dofinansowanych kwotami od 5 do 10 tysięcy złotych brutto.

Szczegółowa ocena wszystkich inicjatyw oraz opisy zwycięskich 12 projektów znajdziecie TUTAJ.

Mikrogranty młodzieżowe – I nabór 2019 r.

W naborze dla nieformalnych grup złożonych z minimum trzech osób w wieku od 13 do 21 lat, z których przynajmniej jedna musi być pełnoletnia, spłynęło 27 projektów. Do dofinansowania na poziomie 1 tysiąca złotych brutto zostało rekomendowanych 25 inicjatyw.

Szczegółową ocenę wszystkich inicjatyw oraz opis 25 zwycięskich projektów znajdziecie: TUTAJ.

W kwietniu pojawią się pierwsze informacje o Naborze II w Mikrograntach, który zaplanowano na 1-15 maja.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 09:24
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki