komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Milioner i „terrorysta”. Podpowie, jak osiągnąć sukces w biznesie

środa, 22.5.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 344
kategorie artykułu:

Marek Zmysłowski dzięki biznesowi zarobił miliony, ale też trafił do aresztu na Rakowieckiej. O swojej niezwykłej historii opowie podczas konferencji Startup Wrocław: Ewolucje - Money.

Wydarzenie rozpocznie się 30 maja o godz. 17.30 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety można kupić przez specjalną stronę internetową, kosztują jedynie 20 zł.

Afrykański Booking.com

Dla Zmysłowskiego będzie to swego rodzaju powrót do Wrocławia. To tutaj kilka lat temu założył startup Mementis – nietypowy, bo zajmujący się organizacją pogrzebów przez internet. To tutaj po raz pierwszy ktoś w jego pomysł biznesowy uwierzył na tyle, by wyłożyć własne pieniądze na rozwój. Zrobili to przedstawiciele lokalnego funduszu venture capital – wówczas właściwie na dobrą prezentację w programie Microsoft Power Point. 

Zmysłowski we Wrocławiu poznał też smak biznesowej porażki, kiedy jego Mementis nie rósł w takim tempie, jak się spodziewał. 

Pracując w naszym mieście zebrał jednak sporo doświadczeń, które później pomogły mu rozwinąć „afrykański Booking.com”, czyli portal Jovago.com (dziś Jumia Travel). Okazało się, że nieudany biznes pogrzebowy może być przepustką do pracy dla jednego z najbardziej znanych funduszy w branży internetowej – Rocket Internet. To właśnie dla niego Polak zbudował portal do rezerwacji hoteli w Afryce, obsługujący tysiąc rezerwacji dziennie. 

Pobyt za granicą przyniósł Markowi Zmysłowskiemu pieniądze (nie protestuje, gdy media piszą o nim „milioner”), sławę (gościł w popularnych audycjach telewizyjnych) oraz kłopoty. Trafił na nieuczciwego inwestora, który miał przekupić urzędników i policję w Nigerii, po to by przejąć kolejną spółkę założoną przez Polaka. W sprawie naszego rodaka Interpol wydał czerwony alert, biznesmen nie mógł podróżować, trafił nawet na krótko do aresztu na Rakowieckiej i stał się niemal terrorystą. Dziś - po kilku wygranych sprawach sądowych  - zapewnia: - To już przeszłość. 

O swoich przygodach Zmysłowski napisał nawet książkę „Goniąc czarne jednorożce. Jak polski Wilk z Wall Street został afrykańskim terrorystą” . 

-We Wrocławiu chciałbym opowiedzieć o swoich doświadczeniach biznesowych. Mam nadzieję, że pomogą one innym w osiągnięciu własnego sukcesu – zapowiada.

Przyjedzie współpracownik Kulczyka

Główny temat konferencji Startup Wrocław: Ewolucje – Money to pozyskiwanie kapitału na rozwój biznesu. Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim. 

Oprócz Zmysłowskiego wystąpią: Lawrence Barclay (szef funduszu VC założonego przez Sebastiana Kulczyka), Gabriela Ziółkowska- Coyne oraz Trevor Coyne z firmy OpsTalent, Szymon Dzwończyk z Leo Rover, Radosław Paklikowski z Droplr , Krzysztof Górka z DFR Inwestycyjny oraz Maciej Kotlicki z kancelarii CDZ Legal Advisors.    

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, partnerem merytorycznym CDZ Legal Advisors, srebrnym sponsorem WORKO – nowa przestrzeń coworkingowa we Wrocławiu, a sponsorem brązowym firma Knight Frank.

 

Wasze komentarze

czwartek, 9.7.2020 08:15
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
wtorek, 23.6.2020 13:20
niedziela, 21.6.2020 11:15
sobota, 13.6.2020 14:18
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki